Polecamy
Jaki laptop wybrać do obróbki grafiki?
Komputery i sieć

Jaki laptop wybrać do obróbki grafiki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Laptop do obróbki graficznej to urządzenie, które musi charakteryzować się bardzo dużą mocą obliczeniową i świetną wydajnością. Jak znaleźć najlepszy model, by później nie żałować? Sprawdź, na jakie podzespoły zwracać uwagę podczas wyboru takiego urządzenia, na którym bez problemu będą działać wymagające programy graficzne.

Minimum 4-rdzeniowy procesor

Poszukując laptopa do pracy z grafiką, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na procesor. Aby urządzenie działało prawidłowo i sprawnie radziło sobie z obróbką graficzną, procesor powinien być wyposażony w minimum 4 rdzenie. Zasada jest prosta – im jest ich więcej, tym lepiej urządzenie będzie radziło sobie z obsługą wymagających programów graficznych. Jeśli jest taka możliwość, lepiej wybrać model laptop z 6 albo nawet 8-rdzeniowymi procesorami.

Karta graficzna – kluczowy podzespół do pracy z programami graficznymi

Odpowiednio mocna i wydajna karta graficzna to jedno z podstawowych kryteriów, na jakie powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru laptopa do pracy z grafiką. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pamięć RAM karty. Im wyższa wartość, tym lepiej. Kolejna istotna kwestia, która jest nieoceniona przy pracy z programami graficznymi to rodzaj zastosowanej pamięci. GDDR5 bądź GDDR6 zdecydowanie powinny być w centrum Twojej uwagi podczas analizowania specyfikacji technicznej poszczególnych modeli laptopów.

Dysk SSD – podstawa współczesnego laptopa

Dyski HDD w dzisiejszych czasach stają się praktycznie reliktem przeszłości. Używa się ich głównie jako nośniki pamięci masowej w postaci dysków zewnętrznych bądź też jako opcja dodatkowa w komputerach stacjonarnych. Wybierając nowego laptopa, należy szukać modeli, które wykorzystują technologię SSD jako główny dysk. Dobrze, by dany dysk pracował w standardzie M.2 – zapewnia on jeszcze szybsze prędkości zapisu i odczytu danych.

Wyświetlacz – odpowiednia jakość kluczem do efektywnej pracy

Wybierając laptopa do obróbki graficznej, warto skupiać się na modelach mających wyświetlacz o wielkości przynajmniej 15,6 cala i oferujących rozdzielczość nie mniejszą niż Full HD. Szczególnie polecane są modele z matrycą zaopatrzoną w technologię OLED. Zapewniają one bardzo dobre odwzorowanie kolorów, co może okazać się bardzo istotne podczas wykonywania projektów graficznych.

Pamięć RAM – im więcej, tym lepiej!

Aby laptop działał wystarczająco dobrze podczas pracy z grafiką, musi być wyposażony w pamięć RAM o pojemności co najmniej 8 GB. Jednakże przy dużych i wymagających projektach, często okazuje się, że to za mało. Do bezproblemowej pracy warto wykorzystywać modele mające przynajmniej 16 GB lub więcej pamięci operacyjnej.

Zanim zamówisz laptopa, dokładnie sprawdź jego specyfikację. Przydatna w tym przypadku będzie dobrze przygotowana recenzja danego urządzenia. Znajdziesz w niej najważniejsze informacje o konkretnym modelu i różnego rodzaju testy, które pozwolą Ci ocenić czy dany laptop spełni Twoje oczekiwania oraz stawiane przed nim wymagania. Zakup dobrego laptopa to spory wydatek, dlatego warto dokładnie go przemyśleć i wybrać najlepszy model dostępny na rynku.

Zdjęcie:Nakul/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakość powietrza – jak czujniki i regulatory pomagają w monitorowaniu środowiska domowego
Jakość powietrza – jak czujniki i regulatory pomagają w monitorowaniu środowiska domowego
Dowiedz się, jak czujniki i regulatory jakości powietrza pomagają monitorować atmosferę domową, zapewniając znacznie lepszą jakość życia i zdrowia.
Jak wyrejestrować telewizor albo inny odbiornik?
Jak wyrejestrować telewizor albo inny odbiornik?
Chcesz się pozbyć swojego telewizora lub radia, aby nie płacić abonamentu? Podpowiadamy, jak wyrejestrować swój odbiornik.
Anonymous ostrzega przed TikTokiem
Anonymous ostrzega przed TikTokiem
Używasz TikToka? Sprawdź, dlaczego Anonymous ostrzega przed tą popularną platformą.
Ostatnie wpisy