Polecamy
Co możesz zyskać skutecznym pozycjonowaniem stron internetowych?
Marketing i promocja w sieci

Co możesz zyskać skutecznym pozycjonowaniem stron internetowych?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pozycjonowanie stron to korzystna strategia reklamy online dla niemal każdego przedsiębiorstwa. Jakie korzyści daje to rozwiązanie?

Jak pozycjonować strony internetowe?

Na początku warto dowiedzieć się, czym właściwie jest pozycjonowanie. To proces, który ma na celu poprawę pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania – najczęściej chodzi o rezultaty w wyszukiwarce Google. To złożony i długotrwały proces, który obejmuje kilka etapów. Najczęściej przyjmuje się podział na dwa typy czynności:

  • działania on-site – przygotowanie treści strony, stosowanie odpowiednich słów kluczowych, poprawa sprawności witryny;
  • działania off-site – przede wszystkim pozyskiwanie linków z innych stron, czyli tak zwany link building.

Możemy spotkać się także z terminem SEO – w niektórych przypadkach jest to synonim pozycjonowania, z kolei inne definicje uznają, że SEO dotyczy wyłącznie działań na stronie. Prace nad skutecznym pozycjonowaniem stron internetowych można podjąć samodzielnie, jednak efekty mogą być znacznie lepsze, gdy skorzystamy ze wsparcia agencji SEO.

Kluczowe czynności SEO

Pozycjonowanie obejmuje szereg różnorodnych technik, które mogą być wykorzystane do poprawy pozycji strony. Oto niektóre praktyki o sporym znaczeniu dla SEO:

  • Słowa kluczowe – algorytmy wyszukiwarki indeksują strony między innymi pod kątem dopasowania do wyszukiwanych fraz. Z tego względu warto zadbać o to, by zawartość strony była w stanie odpowiedzieć na oczekiwania użytkowników wprowadzających dane zapytania. Odpowiednio przygotowana strona powinna zachować pewną równowagę pomiędzy krótkimi i długimi frazami, by pokryć jak największą część scenariuszy wyszukiwania.
  • Pozycjonowanie lokalne – obejmuje zarówno przygotowanie wizytówki Google Moja Firma (GMF), jak i opracowanie treści dotyczących fraz kluczowych z lokalizacjami geograficznymi, na przykład dla danego miasta.
  • Responsywny design strony – ze względu na rosnący udział wyszukiwań z urządzeń mobilnych dostosowanie witryny do ekranów o innych proporcjach to już niemal konieczność.
  • Linkowanie i odpowiednie tagi – umieszczanie linków wewnętrznych, pozyskiwanie linków zewnętrznych oraz stosowanie fraz kluczowych w nagłówkach i innych ważnych elementach struktury strony.

Pozycjonowanie stron WordPress

System zarządzania treścią WordPress to niezwykle popularne narzędzie do tworzenia stron internetowych. Według niektórych wyliczeń nawet 40% witryn korzysta właśnie z tego oprogramowania. Za jego popularnością stoi między innymi łatwość przygotowania nowej strony, jak również dostęp do ogromnej kolekcji wtyczek, dzięki którym możemy wzbogacić podstawową strukturę strony na przykład o funkcjonalność sklepu.

W bazie rozszerzeń do silnika WordPress znajdziemy między innymi liczne wtyczki wspomagające SEO. Dzięki temu samodzielne zarządzanie podstawowymi procesami pozycjonowania staje się znacznie łatwiejsze. Jeśli jednak chcemy osiągnąć jak najlepsze rezultaty, zdecydowanie warto zastanowić się nad współpracą z agencją oferującą pozycjonowanie WordPress.

Skuteczne pozycjonowanie wizytówek Google

To temat, który ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla właścicieli lokalnych firm, jednak nawet większe przedsiębiorstwa powinny zwrócić uwagę na tę kwestię. Wizytówki Google Moja Firma pozwalają umieścić najistotniejsze informacje o danym biznesie, które następnie są dodawane do wyszukiwań z powiązanymi frazami lub wyświetlane na mapie. Przygotowanie tego typu karty firmy jest zatem podstawą, by pozyskiwać nowych klientów z danego obszaru – warto zadbać o poprawne i aktualne dane.

Choć na pierwszy rzut oka serwis GMF wydaje się prostym narzędziem, jego funkcje mają spory potencjał pod względem SEO. Pozycjonowanie wizytówek Google to z pewnością temat, który warto zgłębić – zapoznanie się z tym procesem pozwoli przygotować idealną wizytówkę, która nakłoni nowych klientów do skorzystania z usług firmy.

Zdjęcie autorstwa Startup Stock Photos z Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są standardy szyfrowania Wi-Fi?
Jakie są standardy szyfrowania Wi-Fi?
Poznaj standardy szyfrowania Wi-Fi, aby w jeszcze lepszy sposób ochronić swoją sieć przed wtargnięciem osób trzecich.
Kamera LTE — rewolucja w rejestrowaniu i przesyłaniu obrazu
Kamera LTE — rewolucja w rejestrowaniu i przesyłaniu obrazu
Kamera LTE — rewolucyjne urządzenie umożliwiające rejestrowanie i przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym.
Czy można poznać nowe osoby podczas gier online?
Czy można poznać nowe osoby podczas gier online?
W tym artykule przeanalizujemy tę kwestię i omówimy, jak gry online mogą być platformą do nawiązywania kontaktów społecznych.
Ostatnie wpisy