Polecamy
Czy ASUS ROG Strix B550-E Gaming to rzeczywiście płyta główna dla graczy?
Gaming

Czy ASUS ROG Strix B550-E Gaming to rzeczywiście płyta główna dla graczy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Płyta główna Asus ROG Strix B550-E Gaming to z pewnością ciekawa propozycja wśród dostępnych na rynku pozycji. Czy sprawdzi się jako część gamingowego setupu? Odpowiadamy.

Czym cechuje się ASUS ROG Strix B550-E Gaming?

Ta płyta główna to najdroższa flagowa propozycja z serii B550. Dostępna jest w kolorze czarno-szarym. Wyposażono ją w podświetlenie z RGB, w związku z czym może stanowić ozdobę, gdy stosujemy obudowę z oknem. 

Jest to płyta wyjątkowo mocna, jako że jej sekcja zasilania ma 14+2 fazy. Dzięki temu może być kompatybilna z niemal każdym procesorem AMD. Zasila się ją poprzez dwa złącza EPS, 8 pin i 4 pin. Producent dostarcza płytę z wieloma różnymi dodatkami, takimi jak płyta DVD, opaski zaciskowe, karta Wi-Fi, kabel USB-C, przedłużacze dla RGB i ARGB, czy nawet czterema kablami SATA. 

ASUS ROG Strix B550-E Gaming/asus.pl

Co przemawia na korzyść tej płyty głównej jako elementu gamingowego zestawu?

Poniżej przedstawiamy liczne powody, dla których zakup płyty ASUS ROG Strix B550-E Gaming jest zdecydowanie doskonałym wyborem dla graczy.

Możliwość rozbudowy

Jednym z powodów, dla których model ten świetnie sprawdzi się jako element setu gamingowego, to liczba złączy, w którą wyposażono tę płytę. Ma ona bowiem cztery złącza na pamięć RAM o częstotliwości do 4600 MHz. Ponadto ma też dwa wzmocnione złącza PCI-E 4.0 x16. Co więcej, w płycie znajdują się także złącza PCI-E 3.0 x1 czy PCI-E 3.0 x16 podciągnięte do chipsetu. Możliwe jest w niej nawet łączenie kart graficznych.

W karcie ujęto także złącze M.2 PCI-E 4.0 x4, oraz M.2 PCI-E 3.0 x4. Poza tym, w modelu tym dostępnych jest również 6 złączy SATA.Ogromną liczbę złączy znajdziemy także na PCB płyty. Są to m.in. złącza CPU Fan, CPU Opt Fan, czy USB0C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen1, dwa złącza USB 2.0, złącze Thunderbolt… moglibyśmy wymieniać tak jeszcze długo. Reasumując, możliwość połączenia tej płyty głównej z wieloma innymi podzespołami sprawia, że jest to naprawdę ciekawa propozycja dla graczy budujących swój wymarzony zestaw. Wielu użytkowników płyty głównej chwali ją m.in. za umieszczone w niej chłodzenie, które radzi sobie nawet z bardzo silnymi modelami procesorów. 

Wygodne w obsłudze, funkcjonalne oprogramowanie

Tę płytę główną wyposażono w BIOS typowy dla produktów marki ASUS. Dzięki trybowi Ez nawet nieobeznani z nim użytkownicy dadzą sobie radę z jego obsługą. W BIOS-ie dostępna jest zakładka, dzięki której podkręcimy możliwości naszego komputera. Ogromna liczba opcji sprawia, że z tego poziomu łatwo można kontrolować działanie poszczególnych wykorzystywanych przez nas elementów, co może być szczególnie istotne dla graczy. 

Dzięki temu oprogramowaniu łatwo dostosowywać można wydajność komputera czy działanie wentylatorów. Dzięki funkcji czyszczenia zbędnych plików, AI Suite umożliwia także zwolnienie cennego miejsca na używanym przez nas dysku SSD.

ASUS ROG Strix B550-E Gaming – idealna płyta główna dla graczy

Z uwagi na przedstawione powyżej argumenty, a także fakt, że płytę wykonano naprawdę solidnie, można jednoznacznie stwierdzić, że jest to idealna propozycja dla wymagających graczy, którzy sami budują swoje pecety. Płyta główna ASUS ROG Strix B550-E Gaming z pewnością do najtańszych nie należy, jednak wiadomo, że licząc na sprzęt wysokiej jakości, trzeba liczyć się również z niemałymi wydatkami. Stabilność, niezawodność, najlepszy i czysty dźwięk, a także opcje łączności z siecią do 2,5 Gb/s to możliwości, które doceni każdy fan wymagającej rozgrywki. 

Zdj. główne: Samsung Memory/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nagrody Apple Design Awards przyznane!
Nagrody Apple Design Awards przyznane!
Apple Design Award rozdane! Jakie aplikacje zostały nagrodzone przez producenta z Cupertino?
Karta pamięci microSD 256 GB do zastosowań profesjonalnych
Karta pamięci microSD 256 GB do zastosowań profesjonalnych
Zastosowania profesjonalne – co to w ogóle znaczy? Czy mowa tylko o eksploatacji w firmie, czy również przez wymagającego użytkownika prywatnego?
Zastosowanie i korzyści z wykorzystania bistabilnych i impulsowych urządzeń w automatyce przemysłowej i budowlanej
Zastosowanie i korzyści z wykorzystania bistabilnych i impulsowych urządzeń w automatyce przemysłowej i budowlanej
Artykuł przekazuje unikalne spostrzeżenia na temat zastosowania bistabilnych i impulsowych urządzeń w sektorach przemysłowych i budowlanych, podkreślając ich korzyści.
Ostatnie wpisy