Polecamy
Jakie funkcje ma iPhone 14 Pro i Pro Max?
Gadżety i akcesoria

Jakie funkcje ma iPhone 14 Pro i Pro Max?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Premiera nowych modeli smartfonów Apple – iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max, bez wątpienia wzbudziła wiele emocji. Jakie nowe funkcje posiadają najnowsze telefony Apple? Przedstawiamy nasz przegląd funkcji  najbardziej jak dotąd zaawansowanej rodziny modeli Pro.

O najnowszych smartfonach marki Apple z pewnością było i nadal jest dość głośno – zarówno ze względu na bardzo wysoką cenę, jak i nowe wyjątkowe funkcje, które wnoszą korzystanie z iPhone’ów na wyższy poziom. O jakich funkcjach mowa? 

Design iPhone’ów 14 Pro i Pro Max

Pierwszą zauważalną nowością, jeśli chodzi o najnowsze smartfony Apple, jest ich design. Smartfony iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max wyposażone są w ekrany bez charakterystycznego wycięcia, które Apple stosował bez przerwy od 2017 roku. Designerzy zamieścili natomiast dwa otwory, jednak przestrzeń między nimi jest mocno przyciemniona, dzięki czemu sprawiają wrażenie otworu pojedynczego. W owych otworach umieszczona została przednia kamera oraz sensory odpowiedzialne za Face ID. 

Jeśli natomiast chodzi o same ekrany obu smartfonów: iPhone 14 Pro posiada ekran o wielkości 6,1 cala (120 Hz) oraz o rozdzielczości 2556 x 1179 (461 ppi), natomiast  iPhone 14 Pro Max posiada ekran o wielkości 6,7 cala (120 Hz) oraz o  rozdzielczości 2796 x 1290 (460 ppi).

Always On Display

Jedną z nowych funkcji, na którą użytkownicy Apple czekali od wielu lat, jest funkcja Always On Display. Oznacza ona, że telefon będzie w stanie wyświetlać powiadomienia oraz różne inne treści na wygaszonym ekranie. Always-On Display dostarcza tych samych treści, co ekran blokady – włącznie z tapetą, która jest w tym przypadku przyciemniona.

Łączność satelitarna

Kolejną nową funkcją, którą proponuje marka Apple, jest łączność satelitarna oraz funkcja wykrywania wypadków samochodowych. Na ten moment funkcja ta działa jedynie w USA oraz w Kanadzie. Na czym to polega? W miejscach, w których nie zasięgu, iPhone będzie umożliwiał wysłanie wiadomości lub lokalizacji. Jeśli natomiast chodzi o wykrywanie wypadków, to w razie stłuczki smartfon sam zadzwoni pod numer alarmowy i wyśle wiadomość z lokalizacją do wskazanych kontaktów.

Aparat 48 Mpix

Dość zaskakującą nową funkcją jest także rozdzielczość aparatu. iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max posiadają aparat główny 48 Mpix ze stabilizowaną matrycą, pikselami o wielkości 2,55 mikrometra i przysłoną f/1,78, aparat 12 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym f/2,2 z trybem makro, aparat 12 Mpix z teleobiektywem 3x o jasności f/2,8 i optyczną stabilizacją obrazu, a także sensor LiDAR do skanowania otoczenia w 3D. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Oğuzhan Öncü

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*