Polecamy
Jakie funkcje mają współczesne drukarki?
RTV i AGD

Jakie funkcje mają współczesne drukarki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dzisiejsza technologia idzie bardzo szybko do przodu, dlatego czasami ciężko nad na nią nadążyć. Jeśli planujesz zakup drukarki, zobacz, jakie mają one funkcje. 

Siedem rozwiązań stosowanych w drukarkach 

Współczesne drukarki to urządzenia wielofunkcyjne. Ułatwiają one prace w znacznym stopniu. Mają one różne funkcje, dlatego dopasowanie ich do twoich potrzeb nie powinno stanowić żadnego problemu. 

Przed wyborem swojego urządzenia, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Sprawdź, czy będzie ona miała wysokiej jakości druk, niskie koszty materiałów eksploatacyjnych oraz  funkcje, które potrzebujesz. Pamiętaj również, aby była szybka, energooszczędna, a przede wszystkim cicha. Co dzisiejsze drukarki mogą ci jeszcze zaproponować? Oto kilka funkcji tych współczesnych urządzeń: 

  • Wi-Fi —  jest to przydatna funkcja, która pozwala na szybkie drukowanie z laptopa, tabletu, a nawet telefonu. 
  • Wejście USB — dzięki niemu możesz wydrukować pliki z pamięci zewnętrznej. 
  • Skaner i kopiarka — te rozwiązania możesz najczęściej znaleźć w urządzeniach 3 w 1.
  • Automatyczny podajnik — dzięki jedno- lub dwustronnemu pojemnikowi automatycznemu nie musisz już ręcznie obsługiwać skanera ani kopiarki.
  • Funkcja dupleksu — umożliwia skanowanie do chmury oraz automatyczne drukowanie dwustronne.
  • Funkcja OCR — pozwala na przetworzenie plików graficznych na edytowalne dokumenty tekstowe. 
  • Moduł akumulatora — umożliwia na korzystanie z urządzenia, nawet jeśli przebywasz poza domem. 

Jeśli szukasz drukarki dla siebie, warto zwrócić uwagę na model brother dcp j105, która łączy w sobie wiele przydatnych funkcji. 

Drukarka laserowa i atramentowa

Drukarkami wielofunkcyjnymi mogą być jednakowo te atramentowe, jak i laserowe. Wybór pomiędzy nimi może okazać się dla ciebie trudny, dlatego kieruj się przede wszystkim własnymi potrzebami i skonsultuj je ze sprzedawcą.

Zwróć uwagę na to, ile będziesz drukować, ponieważ drukarki atramentowe nie lubią przestojów. Sprawdzą się doskonale, jeśli będziesz użytkować je w dużych ilościach. Zastanawiasz się nad urządzeniem 3 w 1? Przemyśl to, czy skorzystasz kiedykolwiek z funkcji skanowania, czy kopiowania. Jeżeli nie będą ci potrzebne, lepiej wybierz klasyczny model.

Drukarki atramentowe są zazwyczaj tańsze niż drukarki laserowe. Jednak eksploatacja tej drugiej na ogół wypada taniej. Jeśli chcesz drukować często, jednak nie jest potrzebny ci kolorowy wydruk, najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie monochromatyczna drukarka laserowa. 

Zależy ci, aby obniżyć koszty eksploatacji drukarki? Jest na to łatwy sposób. Tonery do drukarek oraz tusze bez trudności możesz zastąpić. Dlatego, zanim wybierzesz sprzęt, sprawdź, czy posiada zamienniki tuszy do drukarek. Z oczywistych powodów producenci nie będą rekomendować tego sposobu, jednak jest on nie tylko wydajny, ale również dobrej jakości.

Fot. George Milton/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co możesz zyskać skutecznym pozycjonowaniem stron internetowych?
Co możesz zyskać skutecznym pozycjonowaniem stron internetowych?
Skuteczne pozycjonowanie to klucz do sukcesu zarówno większych, jak i mniejszych firm. Sprawdź, jak zająć się SEO, by osiągnąć najlepsze efekty.
5 mitów o e-rowerach
5 mitów o e-rowerach
Elektryczne rowery to bardzo ciekawe środki transportu. Dowiedz się więcej na temat różnych mitów z nimi związanych.
Misja Artemis – co warto o niej wiedzieć?
Misja Artemis – co warto o niej wiedzieć?
Dowiedz się, czym jest misja Artemis i jakie są jej założenia.
Ostatnie wpisy