Polecamy
Misja Artemis – co warto o niej wiedzieć?
Premiery

Misja Artemis – co warto o niej wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Misja Artemis I to pierwszy etap planu NASA, którego celem jest ponowne wysłanie człowieka na Księżyc. Początkowe działania mają obejmować lot statku kosmicznego Orion wokół Księżyca.

Plany i założenia misji

Orion to bezzałogowy statek, który ma wyruszyć w kierunku Księżyca, a następnie wejść na jego orbitę, by stamtąd przeprowadzać różne badania. Mają być one podstawą do przygotowania misji załogowych, dzięki którym człowiek ponownie mógłby stanąć na Księżycu. Misja pierwotnie miała się zacząć 29 sierpnia 2022 roku i trwać 42 dni. Statek Orion miał znajdować się na orbicie Księżyca przez niemal 3 tygodnie.

W poniedziałek 29 sierpnia lot nie powiódł się z przyczyn technicznych i przełożono go na 3 września. Niestety i tym razem się nie udało. Uruchamianie silników zostało wstrzymane, ponieważ zanotowano poważny problem – wyciek paliwa, który już kiedyś poskutkował śmiercią grupy astronautów. Prawdopodobną przyczyną usterki była wadliwa uszczelka rakiety. Kolejne okienko startowe misji Artemis przypada na 2 tygodnie pomiędzy 17 a 31 października. Czy tym razem start się powiedzie? Zobaczymy.

zdj. głóne: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o jakość połączeń w firmie?
Jak zadbać o jakość połączeń w firmie?
Komunikacja na linii klient - firma zawsze powinna przebiegać sprawnie i bezproblemowo. Podpowiadamy, w jakie rozwiązania warto zainwestować, aby jakość połączeń i ich obsługi zawsze była na najwyższym poziomie.
Laptop czy komputer stacjonarny dla grafika – na co się zdecydować?
Laptop czy komputer stacjonarny dla grafika – na co się zdecydować?
Czy lepiej wybrać dla grafika laptopa czy komputer stacjonarny?
Gdzie sprawdzą się centrale telefoniczne?
Gdzie sprawdzą się centrale telefoniczne?
Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez sprawnej łączności i zaawansowanej komunikacji. Jest to w dzisiejszych czasach absolutna podstawa zarówno w biznesie, jak i życiu codziennym. Połączenia mogą odbywać się za pośrednictwem internetu lub sieci telefonicznej.
Ostatnie wpisy