Polecamy
Misja Artemis – co warto o niej wiedzieć?
Premiery

Misja Artemis – co warto o niej wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Misja Artemis I to pierwszy etap planu NASA, którego celem jest ponowne wysłanie człowieka na Księżyc. Początkowe działania mają obejmować lot statku kosmicznego Orion wokół Księżyca.

Plany i założenia misji

Orion to bezzałogowy statek, który ma wyruszyć w kierunku Księżyca, a następnie wejść na jego orbitę, by stamtąd przeprowadzać różne badania. Mają być one podstawą do przygotowania misji załogowych, dzięki którym człowiek ponownie mógłby stanąć na Księżycu. Misja pierwotnie miała się zacząć 29 sierpnia 2022 roku i trwać 42 dni. Statek Orion miał znajdować się na orbicie Księżyca przez niemal 3 tygodnie.

W poniedziałek 29 sierpnia lot nie powiódł się z przyczyn technicznych i przełożono go na 3 września. Niestety i tym razem się nie udało. Uruchamianie silników zostało wstrzymane, ponieważ zanotowano poważny problem – wyciek paliwa, który już kiedyś poskutkował śmiercią grupy astronautów. Prawdopodobną przyczyną usterki była wadliwa uszczelka rakiety. Kolejne okienko startowe misji Artemis przypada na 2 tygodnie pomiędzy 17 a 31 października. Czy tym razem start się powiedzie? Zobaczymy.

zdj. głóne: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lodówka z Wi-Fi – jak ją podłączyć?
Lodówka z Wi-Fi – jak ją podłączyć?
Planujesz zakup nowej lodówki? Sprawdź, jak podłączyć ją do internetu oraz jakie korzyści to ze sobą niesie.
Jak oznaczyć okablowanie?
Jak oznaczyć okablowanie?
Dla niektórych osób oznaczanie kabli może się wydawać niecodziennym pomysłem. Są jednak sytuacje, w których jest to działanie koniecznie, ponieważ bez tego może dojść do wielu opóźnień, problemów i kilkukrotnego wykonywania jednej i tej samej pracy. Oznaczenie kabli sprawia, że dana instalacja staje się bardziej przejrzysta.
Co możesz zyskać skutecznym pozycjonowaniem stron internetowych?
Co możesz zyskać skutecznym pozycjonowaniem stron internetowych?
Skuteczne pozycjonowanie to klucz do sukcesu zarówno większych, jak i mniejszych firm. Sprawdź, jak zająć się SEO, by osiągnąć najlepsze efekty.
Ostatnie wpisy