Polecamy
Te aplikacje niedługo będą bardzo popularne – sprawdź nasz przegląd
Mobile i aplikacje

Te aplikacje niedługo będą bardzo popularne – sprawdź nasz przegląd

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy znamy aplikacje takie jak Twitter, Spotify, TikTok czy Uber. Jednak cyfrowy świat jest znacznie bardziej zróżnicowany. Nie brakuje w nim programów, które dopiero co stają się popularne lub czekają na odkrycie. Jakie projekty mogą niedługo okupować pierwsze miejsca w zestawieniach najczęściej ściąganych aplikacji? Sprawdź!

Horizon – sposób na nagrywanie dobrego wideo

Często popełnianym błędem przy rejestrowaniu wideo jest to, że osoba nagrywająca trzyma urządzenie w pionie. Odcina to obraz i sprawia, że zdjęcia wyglądają na znacznie mniejsze niż w rzeczywistości. Jeśli należysz do tej grupy lub znasz kogoś, kto zmaga się z tym problemem, to rozwiązaniem kłopotów jest aplikacja Horizon.

Dzięki niej korzystający nie musi się martwić o to, że znowu zapomni przekręcić telefon. Program działa automatyczne – za Ciebie. Dzięki temu, niezależnie jak trzymasz swój telefon, będziesz mógł nagrywać wideo w formacie poziomym. 

Action Movie FX – dodawanie efektów specjalnych

Aplikacja pozwala dodawać efekty specjalne do nagrywanego wideo. Obejmują na przykład wypadki samochodowe, uderzenie rakiety czy kłęby dymu. Dzięki temu można w łatwy sposób dodać do swoich filmów unikalne efekty specjalne. Na pewno urozmaicą Twoją relację na Instagramie i sprawią, że znajomi, którym wyślesz plik, po prostu się uśmiechną.

Skiplagged – nowa propozycja dla osób szukających tanich lotów

Program przeszukuje mało znany obszar rezerwacji biletów, czyli tzw. Hidden City. Określenie dotyczy lotów, które mogą być zarezerwowane taniej niż normalnie, ponieważ występują jako „layovers”, czyli okres odpoczynku lub oczekiwania przed dalszym etapem podróży. 

Jest to dość złożony proces, który wykonywany samodzielnie, ręcznie, na pewno byłby czasochłonny i nie od razu użytkownik zauważyłby efekty – tanie bilety. Aplikacja Skiplagged wykonuje całą procedurę za podróżnika. Analizuje wszystkie możliwe kombinacje i wyszukuje najtańsze oferty.

Sleep Cycle Power Nap – niekontrolowane drzemki nie będą się już przydarzać

Nieraz zdarza się, że krótka, popołudniowa drzemka kończy się kilkugodzinnym snem i pobudką późnym wieczorem, a niekiedy nawet i w środku nocy. Nie jest to dobre dla naszego cyklu dobowego. Dlatego, jeśli chcesz poradzić sobie z tym problemem, to powinieneś zwrócić uwagę na aplikację Sleep Cycle Power Nap.

Krótka, szybka drzemka jest znacznie bardziej orzeźwiająca niż długi sen w środku dnia. Aplikacja Sleep Cycle Power Nap pomoże Ci uniknąć zaspania, odtwarzając delikatny alarm, gdy minie odpowiednia ilość czasu. 

Autorzy wyposażyli ją też w tryb drzemki regeneracyjnej i tryb pojedynczego cyklu snu, który pozwala przejść przez jeden pełny cykl snu, aby nie obudzić się w środku fazy REM. To ważny etap, podczas którego mózg jest stymulowany. Faza REM pomaga w uczeniu się i jest związana ze zwiększoną produkcją białek.

Sunrise – pomoc w porannych rytuałach

Aplikacja przyda się podczas zarówno codziennego użytkowania, jak i na przykład wakacji czy weekendowego wypadu. Sunrise to aplikacja alarmowa, która nie atakuje mocnym sygnałem – budzi łagodnie.

Cechą charakterystyczną jest to, że program włącza się wraz ze wschodem słońca. Od standardowych alarmów Sunrise różni się tym, że sam wykrywa porę, kiedy robi się jasno. Dzięki niej można spokojnie położyć się spać i nie martwić tym, że nie trafisz w odpowiednią porę i prześpisz wschód słońca, na przykład na wakacjach w egzotycznym kraju.

Zdj. główne: Rob Hampson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*