Polecamy
Jaki wolant do symulacji lotów warto kupić?
Gadżety i akcesoria

Jaki wolant do symulacji lotów warto kupić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Należysz do grona miłośników symulacji lotów? Uwielbiasz pokonywać przestworza w zaciszu swojego domu? Wolant do symulacji lotów to urządzenie, które wzniesie tę rozrywkę na jeszcze wyższy poziom. Sprawdź, jaki model warto kupić.

Czym właściwie jest wolant do gier?

Wolant to kontroler, który pozwala sterować maszyną i spustem do kontrolowania uzbrojenia. Jest to rodzaj joysticka przypominający kierownicę zaprojektowany konkretnie do gier typu symulatory lotu. Korzystanie ze sprzętu tego rodzaju znacznie zwiększa realizm rozgrywki, a co za tym idzie – staje się ona bardziej dynamiczna i interesująca.

Oczywiście sama nazwa wolantu tyczy się urządzenia służącego do sterowania lotkami i sterem wysokości w prawdziwych samolotach – jest to pewnego rodzaju kierownica. Symulatory lotu od dawna interesowały wielu graczy na całym świecie oraz osoby, które z przyczyn finansowych lub zdrowotnych nie mogły sobie pozwolić na próbę uzyskania uprawnień do latania prawdziwymi samolotami, a nawet studentów lotów i pilotów. To właśnie takie osoby są grupą docelową producentów wolantów – ci, dla których latanie jest rozrywką nie z tej ziemi.

Jaki wolant do symulatorów lotu warto rozważyć?

Na rynku zdecydowanie łatwiej znaleźć joystick kompatybilny z komputerem stacjonarnym czy konsolą niż wolant. Jest tak dlatego, że wolanty są nieco mniej uniwersalne. Zapewniają jednak miłośnikom latania niezapomniane wrażenia, w związku z czym w niniejszym artykule zgromadziliśmy informacje na temat tych, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.

Saitek Pro Flight Yoke System

Jest to wolant kompatybilny z platformą PC, umożliwiający zbudowanie kokpitu, który będzie wiernie imitował wnętrze prawdziwej maszyny. Na zestaw składają się wolant, który przypomina swój prawdziwy odpowiednik umieszczany w dużych samolotach pasażerskich, a także potrójna przepustnica, której zadaniem jest umożliwienie użytkownikowi m.in. regulacji prędkości. Trzon wolantu wykonano z metalu, dzięki czemu jest on bardzo wytrzymały. Cały zestaw waży ponad 4 kg, więc jest to urządzenie bardzo solidne, będące w stanie przetrwać nawet najbardziej pasjonujące rozgrywki czy symulacje. O zestawie tym mówi się, że niesie za sobą świetny stosunek ceny do jakości.

Alpha Flight Controls Yoke od producenta Honeycomb Aeronautical

To urządzenie jest jednym z najbardziej zaawansowanych wolantów do symulacji lotu na komputerach stacjonarnych, w jakie można się obecnie wyposażyć. Model ten zaprojektowano specjalnie z myślą o użytkownikach symulatorów lotu. Jest to produkt bardzo wysokiej klasy, którego mechanika oferuje pełny kąt obrotu 180°. Wykonany jest z metalu, co znacznie podnosi jego trwałość. Zastosowano w nim komponenty jakości lotniczej, a co ciekawe – został opracowany i wyprodukowany przez pilotów i inżynierów lotniczych. Użytkownicy szczególnie chwalą go za wybitną kontrolę przechyłu i skoku.

Turtle Beach VelocityOne Flight System

Nie sposób było w niniejszym zestawieniu pominąć urządzenie kompatybilne z konsolami. Turtle Beach VelocityOne to model przeznaczony zarówno na pecety z systemem Windows, jak i na konsole Xbox Series X/S oraz Xbox One. Wyróżniają go świetna konstrukcja, a także wydajny i przejrzysty wyświetlacz, który pomaga użytkownikom w kolejnych krokach nauki w Microsoft Flight Simulator. Jest to urządzenie nieco droższe niż jego poprzednicy, lecz zdecydowanie warte uwagi.

Zdj. główne: Mael BALLAND/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest darknet i jak wejść do tej sieci?
Czym jest darknet i jak wejść do tej sieci?
Dowiedz się, czym jest darknet i jak uzyskać do niego dostęp.
Znamy listę nominowanych do BAFTA Games Awards 2022!
Znamy listę nominowanych do BAFTA Games Awards 2022!
Sprawdź, czy Twój ulubiony tytuł znalazł się na liście nominacji do BAFTA Games Awards!
Jaki sprzęt grający wybrać do domu?
Jaki sprzęt grający wybrać do domu?
Szukasz głośników do komputera lub zestawu kina domowego? Podpowiadamy, jaki sprzęt grający wybrać.
Ostatnie wpisy