Polecamy
Pozłacane końcówki w kablu HDMI – czy warto wybrać?
Gadżety i akcesoria

Pozłacane końcówki w kablu HDMI – czy warto wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kabel HDMI ze złotymi końcówkami podobno gwarantuje lepszą jakość sygnału. Czy to prawda?

To tylko kolejny mit

Pomimo tego, że złoto charakteryzuje się lepszą konduktywnością od miedzi, kabel HDMI z pozłacanymi końcówkami lub nawet w całości wykonany ze złota nie dostarczy lepszej jakości sygnału niż miedziany. Dzieje się tak dlatego, ponieważ interfejs HDMI jest cyfrowym standardem przesyłania obrazu i dźwięku, więc przedmiotem transmisji nie są częstotliwości, tylko binarne wartości 0 i 1. W przeciwieństwie do sygnału analogowego, którego przewodnictwo za pomocą złota może być lepsze, tak sygnał cyfrowy działa na zasadzie: wszystko albo nic. Co za tym idzie, dane do naszego odbiornika mogą do niego dotrzeć albo w kompletnej postaci, w jakiej zostały wysłane przez nadajnik, albo w ogóle.

Zakup kabla z pozłacanymi końcówkami jest przedstawiany jako inwestycja. Większa żywotność spowodowana odpornością na korozję ma pomóc zaoszczędzić na wymianach. Jednak prawdopodobieństwo, że w warunkach domowych złącze HDMI zardzewieje, jest znikome. Jeśli taki kabel ma służyć do podłączenia odtwarzacza, który stoi pod telewizorem – wystarczy zwykły miedziany przewód za kilkadziesiąt złotych.

Zdjęcie główne: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Magento 2 – czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?
Magento 2 – czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?
Nasze życie z każdym rokiem coraz bardziej przenosi się do cyberprzestrzeni. Trend ten zdecydowanie ostatnio przyspieszył, a niedawne marzenia o stworzeniu pełnych środowisk wirtualnej rzeczywistości wydają się coraz bardziej prawdopodobną wizją. Póki co jednak, triumfy święcą sklepy internetowe działające na silnikach pokroju Magento 2.
Na czym polega granie w chmurze?
Na czym polega granie w chmurze?
Lubisz grać w gry komputerowe? W takim razie sprawdź, na czym polega granie w chmurze!
Game Developer – wszystko, co warto wiedzieć o tym zawodzie!
Game Developer – wszystko, co warto wiedzieć o tym zawodzie!
Jak wygląda praca game developera w praktyce i czy to jeden z zawodów przyszłości?
Ostatnie wpisy