Polecamy
Pixel Buds A – czym charakteryzują się słuchawki od Google?
Gadżety i akcesoria

Pixel Buds A – czym charakteryzują się słuchawki od Google?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku pojawiły się nowe bezprzewodowe słuchawki od Google. Pixel Buds A-Series tracą kilka funkcji z Pixel Buds 2, jednak zachowują atrakcyjny wygląd i bardzo dobrą jakość dźwięku, a ich cena jest znacznie niższa.

Nowe słuchawki od Google nie do końca są ulepszeniem starej wersji. Wyglądają i brzmią praktycznie tak samo jak zeszłoroczne Pixel Buds 2. Firma, zamiast dodawać nowe funkcje, zdecydowała się na zrezygnowanie z kilku już istniejących. Skupiła się za to na cenie – 99 USD czyni serię A bardzo przystępną cenowo.

Jeśli chodzi o design, również niewiele się zmieniło. Nowe Pixel Buds A mają sympatyczny wygląd i są tak samo wygodne, jak ich poprzednik.

Pixel Buds A vs Pixel Buds 2

Wśród kilku różnic, które jednak się pojawiły względem poprzedniego modelu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wagę słuchawek. Pixel Buds 2 były już stosunkowo lekkie, ale Pixel Buds A są odrobinę lżejsze. Jak informuje Google, są o 20% lżejsze od poprzednika, jeśli porównujemy cały zestaw – słuchawki i etui ładujące.

Dostępny jest również nowy kolor. Oprócz Clearly White możemy wybrać słuchawki w kolorze Dark Olive. W wersji Clearly White słuchawki są praktycznie identyczne jak Pixel Buds 2. W kolorze Dark Olive zostały dodane błyszczące akcenty. Oprócz tego nieznacznie zmienił się też kolor etui. W przypadku wyboru koloru oliwkowego etui również posiada delikatne, błyszczące akcenty.

Kolejną rzeczą jest usunięcie z Pixel Buds A jednego czujnika. Pixel Buds 2 mają trzy czujniki wykrywania ucha. Funkcja ta sprawia, że muzyka zatrzymuje się, gdy wyciągamy jedną słuchawkę z ucha i wznawia, gdy wkładamy ją z powrotem. Google jednak było w stanie zoptymalizować technologię i brak jednego czujnika nie stanowi problemu.

Etui jest praktycznie identyczne. Ładne, kompaktowe i lekkie. Jednak ważne jest to, że Pixel Buds A nie ma bezprzewodowego ładowania, tylko ładowanie po USB-C.

Kolejną rzeczą, z jakiej zrezygnowało Google przy produkcji nowych słuchawek, jest wykrywanie konkretnych dźwięków otoczenia i informowanie o tym użytkownika. Słuchawki mocno wygłuszają otoczenie, ale niektóre dźwięki, na przykład płacz dziecka, dźwięk karetki pogotowia czy szczekanie psa były przez nie wykrywane, a użytkownik słyszał powiadomienie ostrzegawcze. W nowej wersji brakuje również funkcji regulacji głośności na słuchawkach. Można ją regulować za pomocą urządzenia, do którego są podłączone lub głosowo z Google Assistant.

Podobnie jak Pixel Buds 2, nowe słuchawki od Google wyposażone są w Bluetooth 5.0. W związku z licznymi skargami użytkowników na przerwy w nawiązywaniu połączenia ze smartfonem firma postanowiła wymienić chipset na lepszy. Problem z gubieniem połączenia został wyeliminowany.

Plusy:

  • niska cena,
  • atrakcyjny wygląd,
  • bardzo dobra jakość dźwięku w stosunku do ceny,
  • wspaniała jakość rozmów,
  • Google Assistant.

Minusy:

  • brak przycisku kontroli głośności,
  • brak ulepszeń względem poprzedniego modelu,
  • niska żywotność baterii na jednym ładowaniu.

Zdjęcie główne artykułu: Drew Angerer / Staff / Getty Images News / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Google Pixel 6 – kiedy będzie premiera i jak będzie wyglądać?
Google Pixel 6 – kiedy będzie premiera i jak będzie wyglądać?
Google Pixel 6 - kiedy będzie premiera i jak będzie wyglądać? Premiera nowego smartfona od Google. Dowiedz się więcej!
Subwoofer do samochodu – czy warto kupić?
Subwoofer do samochodu – czy warto kupić?
Czy warto kupić dodatkowy subwoofer do naszego samochodu? Jakie korzyści za sobą to niesie i czy znacząco podnosi jakość dźwięku?
Czym jest ISO?
Czym jest ISO?
Chcesz dowiedzieć się, jak przebić konkurencję i zbudować solidną markę? Sprawdź, czym są systemy ISO i przekonaj się, że los firmy masz we własnych rękach.
Ostatnie wpisy