Polecamy
Aplikacje na smartwatch – zobacz najciekawsze propozycje
Gadżety i akcesoria

Aplikacje na smartwatch – zobacz najciekawsze propozycje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Smartwatch to urządzenie, które wygląda jak zegarek, ale spełnia znacznie więcej funkcji niż tylko odmierzanie czasu. Obsługuje m.in. technologię Bluetooth, może łączyć się z Internetem, smartfonem czy mierzyć puls użytkownika. Dzięki urządzeniu posiadacz jest w stanie uruchamiać również aplikacje. Dowiedz się, które z nich są najciekawsze!

Skąd można ściągać ciekawe aplikacje?

Aplikacje na smartwatcha można ściągnąć ze sklepu Apple oraz Google Play. Wybraliśmy najciekawsze programy z bibliotek obu źródeł. Aplikacje znajdujące się poniżej mogą być używane praktycznie codzienne. Ich atrakcyjność jest potwierdzona licznymi, pozytywnymi opiniami. Sprawdzą się zarówno podczas standardowego użytkowania, jak i na specjalne okazje, na przykład podróżowanie. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Google Maps – znajdź drogę do celu!

Mapy Google to jedna z najciekawszych aplikacji, jakie można ściągnąć na smartwatcha. Dodatkowo jest całkowicie darmowa. Można ją wykorzystywać do mierzenia odległości, nawigacji po mapach, a także wirtualnego lokalizowania miejsc docelowych.

Shazam – nie musisz szukać muzyki, która wpadła Ci w ucho

Niekiedy zdarza się, że muzyka odtwarzana w radiu wyjątkowo podoba się słuchaczowi. Nie może jednak od razu skojarzyć tytułu czy chociażby zidentyfikować wykonawcy. Jeszcze nie tak dawno, żeby znaleźć taki utwór, konieczne było odwiedzenie wielu portali czy zadanie pytania na publicznym forum. Teraz nie trzeba tego robić. 

Wystarczy uruchomić aplikację Shazam. Program identyfikuje piosenkę na podstawie ścieżki wokalnej, warstwy muzycznej, a także rytmu. Z aplikacji można korzystać w rozmaity sposób. Ma wiele praktycznych funkcji a konto może być założone na wielu urządzeniach i to bez utraty zapisu ostatnio słuchanych utworów.

Dark Sky – dowiedz się więcej o pogodzie

Aplikacja Dark Sky została stworzona po to, żeby nie martwić się nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi. Jest darmowa i oferuje praktyczne, łatwe w obsłudze funkcje. Zalicza się do nich m.in. uzyskanie informacji o dokładnym terminie deszczu, alertów burzowych czy aktualizacja temperatury na posiadanym smartwatchu. Dark Sky to program przeznaczony na urządzenia z oprogramowaniem iOS.

Google Keep – już o niczym nie zapomnisz

Program Google Keep zalicza się do aplikacji, dzięki którym można uzyskać bezpośredni dostęp do swoich notatek. Za sprawą smartwatcha nie trzeba dodatkowo wyciągać smartfona, żeby coś zapisać. Google Keep idealnie nadaje się do tworzenia krótkich notatek, ale także i do uzyskania dostępu do zapisanych wcześniej – na laptopie, smartfonie czy tablecie.

App In The Air – bądź na bieżąco w trybie offline

App In The Air to aplikacja, która przypadnie do gustu osobom często podróżującym samolotem. Dzięki niej można rezerwować loty, sprawdzać ich status, a także znajdować przydatne wskazówki dotyczące miejsc docelowych oraz nawigować po lotniskach.

Za sprawą App In The Air można łatwiej pobierać lokalizację na mapach. Co więcej, aplikacja korzysta z GPS i wykorzystuje sztuczną inteligencję do pokazywania i filtrowania opcji rezerwacji lotów. Za jej sprawą można też rezerwować taksówki i transfer z lotnisk do hoteli. Całość dopełnia opcja wyposażenia obejmująca przeprowadzenie automatycznej odprawy.

Zdj. główne: Mateo Abrahan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co możesz zyskać skutecznym pozycjonowaniem stron internetowych?
Co możesz zyskać skutecznym pozycjonowaniem stron internetowych?
Skuteczne pozycjonowanie to klucz do sukcesu zarówno większych, jak i mniejszych firm. Sprawdź, jak zająć się SEO, by osiągnąć najlepsze efekty.
Jak podłączyć Internet do komputera?
Jak podłączyć Internet do komputera?
Podłączenie internetu do komputera jest procesem stosunkowo prostym, jednak wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu i narzędzi. Najczęściej stosowanym sposobem podłączenia internetu jest użycie przewodów UTP kategorii 5e, które są powszechnie stosowane w sieciach LAN.
Lodówka z ekranem – jak działa i który model jest najlepszy?
Lodówka z ekranem – jak działa i który model jest najlepszy?
Planujesz zakup lodówki do swojej kuchni? Poznaj najnowsze modele z ekranem i dowiedz się, jak one działają i czy warto w nie zainwestować!
Ostatnie wpisy