Polecamy
Nowoczesne drony bez pozwolenia – zobacz nasze TOP 10
Gadżety i akcesoria

Nowoczesne drony bez pozwolenia – zobacz nasze TOP 10

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Loty dronami są ograniczane coraz to nowymi przepisami. Dowiedz się, którymi możesz latać bez uzyskiwania licencji. Przedstawiamy TOP 10 dronów, których można używać bez dodatkowych pozwoleń.

Przepisy dotyczące latania dronem w 2022 roku

Licencja na drona jest wymagana w sytuacjach, gdy ma być on wykorzystywany w celach komercyjnych. Jeśli obecnie chcemy polatać dronem bez uzyskiwania licencji, wybrane urządzenie nie może przekraczać masy 250 g. Sprzęty, których konstrukcja nie przekracza wspomnianej wagi i mają wbudowaną kamerę, należy zarejestrować w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Najlepsze drony, które nie wymagają uzyskania pozwolenia

Jak już ustaliliśmy, aby latać dronem wyposażonym w kamerę bez licencji, a jedynie po jego zarejestrowaniu, urządzenie to musi mieć masę poniżej 250 g. Przedstawiamy najciekawsze modele dronów, które wpisują się w te założenia.

1. DJI Mini 2

DJI Mini 2 to wyjątkowo zaawansowane urządzenie. Ten ultralekki dron ma zasięg do 6000 metrów i jest wyposażony w kamerę, która może nagrywać materiały wideo w rozdzielczości 4K przy zachowaniu 30 FPS. Jedno ładowanie sprzętu pozwala na lot do 31 minut.

2. DJI Ryze Tello

Ryze Tello to model wyposażony w kamerkę o rozdzielczości 5 MP, mogącą nagrywać filmy w rozdzielczości HD. Jego akumulator, którego czas ładowania to 60 minut, pozwala na 13 minut lotu. Ten quadrocopter wyposażono m.in. w funkcję automatycznego startu i lądowania.

3. DJI Mavic Mini

Dron wyposażono w kamerę o rozdzielczości 2,7K oraz systemy wspierające operatora w trakcie lotu. Oprogramowanie urządzenia ma zaawansowane możliwości fotograficzne, dzięki niemu możliwe jest przykładowo wykonywanie selfie z drona. Jego maksymalny zasięg to 2000 metrów.

4. Xerall X-TANKCOPTER

Xerall X-TANKCOPTER to urządzenie nietypowe, które może nie tylko latać, lecz także jeździć. Jest kompatybilny z okularami VR, które są dołączone do zestawu. Jego kamera rejestruje obraz nawet w rozdzielczości HD i 30 FPS-ach. Wbudowana bateria umożliwia 8 minut lotu lub około 20 minut jazdy.

5. UGO Mistral 3.0

UGO Mistral 3.0 to dron, który w szczególności poleca się osobom początkującym, chcącym nauczyć się pilotować urządzenia tego rodzaju. Model ten wyposażony jest w system do strumieniowego przesyłania obrazu, kamerkę o rozdzielczości 2 MP oraz akumulator umożliwiający latanie przez około 20 minut.

6. Overmax X-Bee Drone Fold One

To urządzenie wyposażono w system automatycznego utrzymywania wysokości, a także automatyzację lotu. Dron ma wbudowany moduł GPS. Jego zasięg to 300 metrów, a rejestrowane filmy mogą mieć rozdzielczość nawet 4K.

7. DJI Mini SE

Model Mini SE od producenta DJI wyposażono w liczne tryby lotu, takie jak: lot dla początkujących czy automatyczny start. Wbudowano w niego kamerę 12 Mpix, a jego zasięg to aż 2 km.

8. DJI mini 3 Pro N1

Dron wyposażono w kamerę 48 Mpix, dzięki czemu może nagrywać nawet w rozdzielczości 4K przy zachowaniu 60 FPS-ów. Dodatkowo urządzenie oferuje m.in. zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oraz gwarantuje płynny lot i responsywną kontrolę. Jedno ładowanie umożliwia 34 minuty lotu.

9. Autel EVNO Nano+ Standard

W urządzenie wbudowano moduł GPS, dzięki któremu plan lotu można opracować na własnym smartfonie. Dron nagrywa filmy w rozdzielczości 4K, a jego jedno ładowanie pozwala na 28 minut lotu.

10. Dron DJI Mavic Mini Fly More Combo

Ten model drona został wyposażony w kamerę 12 Mpix, nagrywającą w jakości 2,7K HD. Zapewnia płynny i stabilny lot, nawet w przypadku początkujących użytkowników. Jedno ładowanie wystarcza na ok. 30 minut latania.

Zdj. główne: Josh Sorenson/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działa Roborock H7 i czym się wyróżnia?
Jak działa Roborock H7 i czym się wyróżnia?
Poszukujesz ciekawego odkurzacza elektrycznego? Sprawdzamy co oferuje nowy model firmy Roborock i jak wypada na tle swojej konkurencji.
Czym jest darknet i jak wejść do tej sieci?
Czym jest darknet i jak wejść do tej sieci?
Dowiedz się, czym jest darknet i jak uzyskać do niego dostęp.
Jaka powinna być częstotliwość odświeżania w smartfonie do gier?
Jaka powinna być częstotliwość odświeżania w smartfonie do gier?
Chcesz zainwestować w dobry telefon do gier? Sprawdź, jaka powinna być częstotliwość odświeżania.
Ostatnie wpisy