Polecamy
Najbardziej przydatne funkcje smartwatcha, które ułatwią ci życie
Gadżety i akcesoria

Najbardziej przydatne funkcje smartwatcha, które ułatwią ci życie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Smartwatch to jedno z urządzeń, które w znaczący sposób ułatwia nam zarządzanie nie tylko procesami realizowanymi za pomocą smartfona, ale też wspiera nas w trakcie codziennych zmagań o zdrowy tryb życia. Jakie funkcje smartwatcha powinniśmy wykorzystać, by nasze życie stało się łatwiejsze?

Ciekawe funkcje smartwatcha – sprawdź je na własnej skórze 

Wielu z nas traktuje nowoczesne smartwatche jako nowoczesną ozdobę na nadgarstek. Podobnie jak tradycyjny zegarek, smartwatch wypełniony po brzegi technologicznymi nowinkami potrafi stanowić niezwykłą ozdobę naszej stylizacji. 

Jednak korzyści wynikające z wykorzystania tego małego urządzenia idą znacznie dalej. To dzięki niemu możemy monitorować swoją całodzienną aktywność fizyczną. Dobrze znana maksyma brzmiąca „wykonanie 5 tysięcy kroków w ciągu dnia zagwarantuje nam dobrą kondycję”, jest dla niektórych mantrą, która może być realizowana tylko dzięki elektronicznemu zegarkowi. To samo tyczy się licznikowi spalanych kalorii. To właśnie te funkcje stanowią najczęstszy wybór użytkowników smartwatcha. Warto jednak przeanalizować potencjał naszego zegarka i sprawdzić, jakie inne, przydatne funkcje kryją się w naszej małej ozdobie. 

Funkcje sportowe smartwatcha

Zacznijmy od tych funkcjonalności, które wspierają nas w uprawianiu konkretnych aktywności fizycznych. Coraz większa liczba smartwatchy ma wbudowane tryby sportowe, które monitorują efekty naszych treningów biegowych, kolarskich, fitness czy naszych starań na siłowni. 

W zależności od konkretnej dyscypliny różne parametry treningu są rejestrowane, wliczając w to między innymi tętno, szybkość biegu, kadencję (podczas uprawiania kolarstwa) i wiele, wiele innych. Po co nam taka funkcja? Regularne korzystanie z funkcji sportowej pozwoli nam w syntetyczny sposób zweryfikować, czy robimy jakiekolwiek postępy. Aplikacja na smartfonie generuje raport kilku bądź kilkunastu treningów, z których jasno wynika, czy efekt naszych wysiłków w istocie się opłaca. Nic tak nie motywuje do dalszej pracy, jak jasna informacja, że idziemy w dobrym kierunku. 

Funkcja monitorowania snu

Zdecydowana większość nowoczesnych zegarków elektronicznych wyposażona jest w żyroskop i czujnik tętna. Te dwie technologie umożliwiają monitorowanie jakości naszego snu. To niezwykle przydatna funkcja, która pozwoli nam lepiej poznać to, czy nasz sen faktycznie jest efektywny i czy nie powinniśmy czegoś zmienić w organizacji naszego wieczoru. 

Każdy z nas od czasu do czasu budzi się niewyspany. Może jest to spowodowane zbyt krótką fazą REM? Może nasz sen jest niespokojny? A być może po prostu idziemy spać zbyt późno? Smartwatch z wbudowaną funkcją sen odpowie nam na takie pytania. Wystarczy, że na podstawie kilku nocy spojrzymy w raport snu, który dostępny jest w skojarzonej z zegarkiem aplikacji na smartfonie. To właśnie z tego raportu wyniknie, jak długo śpimy, ile trwa najbardziej ożywczy sen. Przy okazji możemy ustawić sobie praktyczną przypominajkę, która powiadomi nas o tym, że powoli nadchodzi czas spania. 

Nawigacja GPS

Często biegamy lub jeździmy na rowerze? Lubimy chwalić się pokonanymi trasami w mediach społecznościowych? A może czasem chcemy po prostu wiedzieć, gdzie jesteśmy i w jaki sposób trafić do miejsca docelowego? Wcześniej w tym celu używaliśmy smartfona i wbudowanej funkcji mapy. Jak dobrze wiemy, nie zawsze jest to najwygodniejsze rozwiązanie, szczególnie gdy jesteśmy akurat podczas wymagającego zjazdu. 

W rozeznaniu się w terenie pomoże nam jednak nawigacja GPS wbudowana w większość zegarków elektronicznych. Dzięki tej funkcjonalności z łatwością sprawdzimy, jak wydostać się z lasu, którędy pobiec w stronę domu, a także z łatwością zapiszemy wykonaną trasę w pamięci telefonu. Ta i wiele funkcji smartwatcha pozwala nam zachować bezpieczeństwo podczas jazdy – nie musimy już wyciągać zablokowanego smartfona i wpisywać kodu. Wystarczy, że spojrzymy na nadgarstek, i wszystko stanie się jasne. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota?
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota?
Rozważasz budowę swojego pierwszego robota, ale nie jesteś pewien, skąd zacząć? Odkryj, jakie komponenty są potrzebne do stworzenia funkcjonalnego robota i jak je prawidłowo wybrać!
Elektroniczne gadżety dla firm
Elektroniczne gadżety dla firm
Masz swoją firmie? Zobacz, na jakie elektroniczne gadżety warto postawić.
Najlepsze platformy z grami
Najlepsze platformy z grami
Cyfrowa dystrybucja skutecznie zastępuje tradycyjne nośniki. Z tych platform z grami warto korzystać.
Ostatnie wpisy