Polecamy
Jak zadbać o jakość połączeń w firmie?
Mobile i aplikacje

Jak zadbać o jakość połączeń w firmie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Komunikacja w firmie jest niezmiernie istotna, dlatego zawsze musi przebiegać bez zakłóceń. Rozmowy telefoniczne, zarówno wewnętrzne, jak i z klientami powinny odznaczać się szczególnie wysoką jakością połączeń, co wpłynie na komfort obu stron dialogu oraz na jasność przekazu. Podpowiadamy, jakimi sposobami można zadbać o wysoką jakość połączeń telefonicznych w firmie.     

Bezpośrednia komunikacja i przekierowywanie połączeń  

W większości dużych i średnich firm, centrum komunikacji zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej, jest recepcja. To tam najczęściej słychać dźwięk telefonu i właśnie przez recepcję można połączyć się z innymi działami firmy. Zdarza się również, że recepcja jest węzłem odpowiadającym za komunikację wewnątrz firmy. System SIP Trunk pozwala na dowolną konfigurację numerów, indywidualny dobór kanałów rozmów oraz łatwe i szybkie przekierowywanie wielu połączeń na raz. Dzięki temu rozwiązaniu klienci będą mogli bez problemu skontaktować się z poszczególnymi działami firmy. 

Jeśli w firmie nie ma osoby, zajmującej się recepcją, świetnym zamiennikiem, który będzie pełnił podobną funkcję, jest wirtualna centrala telekomunikacyjna. Ten system również pozwala przekierowywać i koordynować połączenia, jednak odbywa się to za pośrednictwem opracowanej wcześniej infrastruktury, kierującej całą komunikacją w firmie.   

Wybór operatora   

Duży wpływ na jakość połączeń w firmie ma także operator sieci telefonicznej, który dostarcza swoje usługi. Rozwiązania dla przedsiębiorstw oferowane przez duże, najbardziej popularne w Polsce sieci komórkowe i telefoniczne nie należą do najtańszych. Na rynku pojawia się coraz więcej małych operatorów, których propozycje są bardzo konkurencyjne pod względem ceny. Warto jednak zastanowić się, czy mała firma jest w stanie zapewnić Ci wystarczająco wysoką jakość usługi. Zazwyczaj u mało znanych lub początkujących operatorów pojawia się problem z zasięgiem sieci, przez co wysyłanie i odbieranie połączeń w niektórych miejscach może być utrudnione lub nawet niemożliwe.

Zdj. główne: Berkeley Communications/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Etui do twojego tabletu – czy silikonowe to dobry wybór?
Etui do twojego tabletu – czy silikonowe to dobry wybór?
Poradnik, który pomoże Ci dobrać najlepsze etui silikonowe do Twojego tabletu. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby Twoje urządzenie było odpowiednio zabezpieczone.
Znamy listę nominowanych do BAFTA Games Awards 2022!
Znamy listę nominowanych do BAFTA Games Awards 2022!
Sprawdź, czy Twój ulubiony tytuł znalazł się na liście nominacji do BAFTA Games Awards!
Zakaz palenia podczas jazdy samochodem? Trwają rozmowy
Zakaz palenia podczas jazdy samochodem? Trwają rozmowy
Czy będzie zakaz palenia podczas w samochodzie? Pojawił się pomysł zmiany prawa.
Ostatnie wpisy