Polecamy
Znamy listę nominowanych do BAFTA Games Awards 2022!
Gaming

Znamy listę nominowanych do BAFTA Games Awards 2022!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkimi krokami zbliża się termin wręczenia nagród rozdawanych przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych – BAFTA. Jest to ostatnie tak duże wydarzenie podsumowujące osiągnięcia branży gamingowej z poprzedniego roku. W tym sezonie aż 6 niesamowitych produkcji będzie miało szansę zawalczyć o słynną statuetkę. Jakie to będą tytuły i który z nich prawdopodobnie będzie triumfował?

Kto ma największe szanse na zdobycie statuetki?

W 2004 roku po raz pierwszy została przyznana nagroda British Academy Games Awards, za wyróżniające się osiągnięcia w dziedzinie gier komputerowych – zastąpiła BAFTA Interactive Entertainment Awards. Ku zaskoczeniu widowni poprzednia edycja należała do gry „Hades” od firmy Supergiant Games. Wieczorem 1 marca została ogłoszona lista gier nominowanych do tegorocznej ceremonii wręczenia nagród BAFTA Games Awards. O słynną statuetkę zawalczy aż 6 wyjątkowych tytułów, a będą to: „Chicory: A Colorful Tale”, „Deathloop”, „It Takes Two”, „Metroid Dread”, „The Forgotten City” oraz „Unpacking”.

Gry nominowane do otrzymania nagrody wybierane są przez jury, w którego skład wchodzą eksperci z tej kategorii. Natomiast kwestia wyboru gry roku (GOTY), należy już wyłącznie do fanów. Głosowanie zostało aktywowane 2 marca i będzie trwało aż do 1 kwietnia do godziny 18:00. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja ulubiona produkcja wygrała, możesz wejść na stronę British Academy Games Awards i tam za pomocą ankiety oddać swój głos. Niestety na wyniki konkursu będziemy musieli trochę poczekać, ponieważ zwycięzca zostanie ogłoszony dopiero 7 kwietnia, podczas ceremonii BAFTA Games Awards.

Mimo wszystko nietrudno zauważyć, że znaczącą przewagę i największe szanse na wygraną mają gry „Unpacking”, „Deathloop” i „It Takes Two”. Cała trójka jest bardzo dobrze oceniana, a ich recenzje są mocno pochlebne, więc nie ma tu mowy o wzbudzaniu kontrowersji. Dodatkowo warto też być świadomym, że to produkcja studia Hazelight otrzymała zeszłoroczną nagrodę.

Krótkie przedstawienie finalistów

„Unpacking”, czyli gra o rozpakowywaniu. Wyciszająca, logiczna, jej głównym motywem są przeprowadzki. Jej produkcją zajęło się studio Witch Beam, a wydaniem Humble Games.

„The Forgotten City” – tajemnica morderstwa. Tu już klimat staje się nieco mroczniejszy. Poruszając się po metropolii Imperium Rzymskiego, musisz odkryć tajemnicę zagłady w centrum miasta.

„Metroid Dread” – coś bardziej hardcorowego. Jest to dwuwymiarowa, pełna akcji przygodówka, której pierwsza odsłona miała miejsce już w 1986 r.! Wciel się w łowczynię nagród i zdobądź odpowiedni poziom ekwipunku w celu pokonania przeszkód.

„It Takes Two” – przypomina platformówkę, oferując wyzwania logiczne i zręcznościowe. Mimo tego, że przez swoją kolorową oprawę wydaje się grą dla dzieci, tak naprawdę opowiada historię rozwodu rodziców, którzy muszą przekazać przykre wieści swojej córce.

„Deathloop” – dosłownie pętla śmierci. Jest to gra, którą bardzo trudno zaszufladkować przez jej nietypowość. Wejdź w skórę zabójcy i zobacz, jak wielkim wyzwaniem będzie popychanie opowieści do przodu.

„Chicory: A Colorful Tale” – na koniec coś odprężającego, czyli połączenie gry przygodowej i kolorowanki. Odwiedź krainę Piknik, chwyć magiczny pędzel i wykorzystaj możliwości, jakie daje Ci malowanie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Garrett Morrow

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zacząć swoją przygodę z robotyką używając Arduino i Raspberry Pi?
Jak zacząć swoją przygodę z robotyką używając Arduino i Raspberry Pi?
Dowiedz się więcej na temat robotyki.
Najlepsze darmowe gry na Androida
Najlepsze darmowe gry na Androida
Poszukujesz ciekawej gry na Androida? Podpowiadamy najlepsze darmowe tytuły
Co możesz zyskać skutecznym pozycjonowaniem stron internetowych?
Co możesz zyskać skutecznym pozycjonowaniem stron internetowych?
Skuteczne pozycjonowanie to klucz do sukcesu zarówno większych, jak i mniejszych firm. Sprawdź, jak zająć się SEO, by osiągnąć najlepsze efekty.
Ostatnie wpisy