Polecamy
Znamy listę nominowanych do BAFTA Games Awards 2022!
Gaming

Znamy listę nominowanych do BAFTA Games Awards 2022!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkimi krokami zbliża się termin wręczenia nagród rozdawanych przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych – BAFTA. Jest to ostatnie tak duże wydarzenie podsumowujące osiągnięcia branży gamingowej z poprzedniego roku. W tym sezonie aż 6 niesamowitych produkcji będzie miało szansę zawalczyć o słynną statuetkę. Jakie to będą tytuły i który z nich prawdopodobnie będzie triumfował?

Kto ma największe szanse na zdobycie statuetki?

W 2004 roku po raz pierwszy została przyznana nagroda British Academy Games Awards, za wyróżniające się osiągnięcia w dziedzinie gier komputerowych – zastąpiła BAFTA Interactive Entertainment Awards. Ku zaskoczeniu widowni poprzednia edycja należała do gry „Hades” od firmy Supergiant Games. Wieczorem 1 marca została ogłoszona lista gier nominowanych do tegorocznej ceremonii wręczenia nagród BAFTA Games Awards. O słynną statuetkę zawalczy aż 6 wyjątkowych tytułów, a będą to: „Chicory: A Colorful Tale”, „Deathloop”, „It Takes Two”, „Metroid Dread”, „The Forgotten City” oraz „Unpacking”.

Gry nominowane do otrzymania nagrody wybierane są przez jury, w którego skład wchodzą eksperci z tej kategorii. Natomiast kwestia wyboru gry roku (GOTY), należy już wyłącznie do fanów. Głosowanie zostało aktywowane 2 marca i będzie trwało aż do 1 kwietnia do godziny 18:00. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja ulubiona produkcja wygrała, możesz wejść na stronę British Academy Games Awards i tam za pomocą ankiety oddać swój głos. Niestety na wyniki konkursu będziemy musieli trochę poczekać, ponieważ zwycięzca zostanie ogłoszony dopiero 7 kwietnia, podczas ceremonii BAFTA Games Awards.

Mimo wszystko nietrudno zauważyć, że znaczącą przewagę i największe szanse na wygraną mają gry „Unpacking”, „Deathloop” i „It Takes Two”. Cała trójka jest bardzo dobrze oceniana, a ich recenzje są mocno pochlebne, więc nie ma tu mowy o wzbudzaniu kontrowersji. Dodatkowo warto też być świadomym, że to produkcja studia Hazelight otrzymała zeszłoroczną nagrodę.

Krótkie przedstawienie finalistów

„Unpacking”, czyli gra o rozpakowywaniu. Wyciszająca, logiczna, jej głównym motywem są przeprowadzki. Jej produkcją zajęło się studio Witch Beam, a wydaniem Humble Games.

„The Forgotten City” – tajemnica morderstwa. Tu już klimat staje się nieco mroczniejszy. Poruszając się po metropolii Imperium Rzymskiego, musisz odkryć tajemnicę zagłady w centrum miasta.

„Metroid Dread” – coś bardziej hardcorowego. Jest to dwuwymiarowa, pełna akcji przygodówka, której pierwsza odsłona miała miejsce już w 1986 r.! Wciel się w łowczynię nagród i zdobądź odpowiedni poziom ekwipunku w celu pokonania przeszkód.

„It Takes Two” – przypomina platformówkę, oferując wyzwania logiczne i zręcznościowe. Mimo tego, że przez swoją kolorową oprawę wydaje się grą dla dzieci, tak naprawdę opowiada historię rozwodu rodziców, którzy muszą przekazać przykre wieści swojej córce.

„Deathloop” – dosłownie pętla śmierci. Jest to gra, którą bardzo trudno zaszufladkować przez jej nietypowość. Wejdź w skórę zabójcy i zobacz, jak wielkim wyzwaniem będzie popychanie opowieści do przodu.

„Chicory: A Colorful Tale” – na koniec coś odprężającego, czyli połączenie gry przygodowej i kolorowanki. Odwiedź krainę Piknik, chwyć magiczny pędzel i wykorzystaj możliwości, jakie daje Ci malowanie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Garrett Morrow

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik wyboru odpowiedniego przewodu koncentrycznego. Wskazówki od hurtowni elektrycznej Speckable
Poradnik wyboru odpowiedniego przewodu koncentrycznego. Wskazówki od hurtowni elektrycznej Speckable
Odkryj, jak wybrać najlepszy przewód koncentryczny, korzystając z naszych praktycznych porad. Dowiedz się więcej o kryteriach wyboru i polecanych produktach od hurtowni elektrycznej Speckable.
Systemy alarmowe przydatne w każdym domu
Systemy alarmowe przydatne w każdym domu
Systemy alarmowe są bardzo ważne dla bezpieczeństwa domu. Dowiedz się więc, jakie alarmy wybrać, aby zapewnić sobie i innymi domownikom maksymalne bezpieczeństwo.
Marketing szeptany: Jak skutecznie wykorzystać rekomendacje w promocji?
Marketing szeptany: Jak skutecznie wykorzystać rekomendacje w promocji?
Jak efektywnie wykorzystać marketing szeptany do promocji firmy?
Ostatnie wpisy