Polecamy
Sprawdzamy, jakich gier nie dostaniesz na Xbox
Gaming

Sprawdzamy, jakich gier nie dostaniesz na Xbox

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lista gier posiadanych przez daną konsolę „na wyłączność” bardzo często decyduje o tym, który z topowych sprzętów znajdzie się na honorowym miejscu listy zakupów, a w późniejszym etapie – na półce obok telewizora. 

Zapaleni gracze bardzo często inwestują w konsolę tylko dla możliwości zagrania na niej w jedną, konkretną grę. Dziś skupimy się na Xboksie, jakich tytułów nie rozegramy na tej konsoli?

Gry, których nie przetestujesz na Xboksie

Słynne exclusive’y, czyli gry, do których licencje zostały wykupione przez największą firmę konkurującą z Xboxem – PlayStation, stanowią istotny motyw przeważający na stronę jednej z konsol. Dlatego właściciele zarówno Sony, jak i Microsoftu starają się, aby ich lista exclusive’ów była jak najbardziej imponująca i zawierała największe perełki kuszące graczy. 

Ogromna liczba osób zdecydowała się na zakup PS4 tylko po to, aby móc zagrać w słynne „The Last of Us”, czy „God of War”. Tym razem, po premierze konsoli marki Sony piątej już generacji, na Twitterze opublikowana została lista osiemnastu gier posiadanych przez PlayStation na wyłączność. Oczywiście część z nich będzie dostępna również na PC, natomiast nie na konsole Xbox. Na szczęście dla Microsoftu, tym razem strefa exclusive’ów posiadanych przez konkurencję nie jest aż tak kusząca dla fanów gamingu jak to miało miejsce ostatnim razem.

Lista exclusive’ów na wyłączność PlayStation

Polski oddział firmy Sony opublikował poniższą listę gier, posiadanych przez siebie na wyłączność:

 • Arcadegeddon,
 • Auto Chess,
 • Bugsnax,
 • Chicory: A Colorful Tale,
 • Deathloop,
 • Demon’s Souls,
 • Destruction AllStars,
 • Fall Guys: Ultimate Knockout,
 • Final Fantasy VII Remake Intergrade,
 • Genshin Impact,
 • Kena: Bridge of Spirits,
 • Marvel’s Spider–Man: Miles Morales,
 • Nioh – Complete Edition,
 • Nioh 2 Remastered,
 • Ratchet & Clank: Rift Apart,
 • Returnal,
 • Sackboy: Wielka Przygoda,
 • Tribes of Midgard.

Najlepsze exclusive’y niedostępne na Xbox: Spider-Man

Mimo że tym razem exclusive’y marki Sony nie wzbudziły aż takiego poruszenia, znajdują się tam perełki, które mogą przeważyć decyzję dotyczącą wyboru kupowanej konsoli. Jedną z najbardziej pożądanych przez graczy pozycji na liście opublikowanej przez PlayStation jest, oczywiście, słynny Marvelowski Spider-Man. Według opinii fanów i krytyków jest to jedna z najlepszych produkcji o superbohaterach, jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynku. W dodatku niezwykle bogata graficznie. Co istotne, jej fabuła bazuje głównie na świecie przedstawionym w komiksach, a nie filmach. Jest to jeden z czynników, który został niezwykle doceniony przez wielbicieli znanego człowieka-pająka.

Deathloop

Kolejną z niesamowitych gier, która nie doczeka się swojej premiery na Xboxie, jest Deathloop. Według recenzentów jest to gra z niezwykle wciągającym klimatem oraz intrygującą i zaskakującą fabułą. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to gra również utrzymuje się na najwyższym poziomie.

Co istotne, gracze Deathloopa doceniają wielowymiarowość oraz wielowątkowość gry, opartą na udostępnieniu szerokiej liczby ścieżek, którymi wedle wyboru można podążać w drodze do celu. Ciekawe jest również to, jak kluczową rolę odgrywa tu sam kontroler wyposażony w DualSense. Został on bardzo umiejętnie wykorzystany na każdym etapie rozgrywki, dostarczając graczom dodatkowych i niesamowitych bodźców. Pozwala to przenieść się do wirtualnego świata na jeszcze wyższym poziomie!

Zdj. główne: Anthony/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pożyczka na 10 000 tysięcy złotych – gdzie można ją uzyskać i jakie są warunki?
Pożyczka na 10 000 tysięcy złotych – gdzie można ją uzyskać i jakie są warunki?
Czasami w życiu pojawiają się sytuacje, w których musimy szybko uzyskać wpływ środków finansowych na różne cele. 10 000 złotych to kwota, którą często są zainteresowani pożyczkobiorcy. Taka ilość pieniędzy jest wystarczająca do zakupu używanego samochodu, naprawy niesprawnego sprzętu elektronicznego, opłacenia rodzinnych wakacji lub sfinansowania remontu. Czasami pojawia się również potrzeba spłacenia wcześniejszych zadłużeń opiewających na właśnie taką kwotę.
Microsoft Visual Studio – jak działa program i do czego można go wykorzystać?
Microsoft Visual Studio – jak działa program i do czego można go wykorzystać?
Zastanawiasz się, czym jest Microsoft Visual Studio? Podpowiadamy, w jaki sposób działa to środowisko oraz jak można je wykorzystać.
Karta pamięci microSD 256 GB do zastosowań profesjonalnych
Karta pamięci microSD 256 GB do zastosowań profesjonalnych
Zastosowania profesjonalne – co to w ogóle znaczy? Czy mowa tylko o eksploatacji w firmie, czy również przez wymagającego użytkownika prywatnego?
Ostatnie wpisy