Polecamy
Systemy alarmowe przydatne w każdym domu
RTV i AGD

Systemy alarmowe przydatne w każdym domu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dom powinien przede wszystkim kojarzyć się ze spokojem i bezpieczeństwem. Warto więc zadbać o to, aby rzeczywiście stał się on miejscem w pełni bezpiecznym. Jak to zrobić? Świetnym sposobem są różnego rodzaju systemy alarmowe. Podpowiadamy, jakie alarmy warto wybrać do swojego domu.

Ochrona przed kradzieżą

W każdym domu, zwłaszcza w domku jednorodzinnym, powinny znaleźć się odpowiednie systemy alarmowe chroniące przed kradzieżą. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest bez wątpienia zintegrowany system alarmowy, który składa się z alarmu dźwiękowego oraz czujki ruchu. Alarm ten zacznie wydawać z siebie sygnały dźwiękowe w momencie, kiedy tylko wyczuje ruch niepożądanych osób na Twojej posesji lub w domu. Alarm tego typu warto umieścić przede wszystkim przy bramie wjazdowej na posesję oraz przy wszystkich wejściach do domu. Przydatny może okazać się także alarm wewnątrz domu, zwłaszcza umieszczony w pomieszczeniach, w których przechowujesz wyjątkowo cenne przedmioty. Taki alarm wydający z siebie głośne sygnały dźwiękowe z pewnością odstraszy potencjalnego włamywacza i złodzieja, a także zwiększy czujność Twoich sąsiadów. Warto także mieć na uwadze, że często sama informacja o zamontowanym alarmie skutecznie chroni posesję przed wtargnięciem niechcianych osób. 

Zintegrowany system alarmowy warto także wesprzeć monitoringiem oraz małymi kamerami działającymi przy użyciu WiFi. Dzięki nim nie tylko odstraszysz złodzieja, ale także uwiecznisz wizerunek osoby, która próbowała włamać się do Twojego domu. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie znaleźć przestępcę. 

Jeśli interesuje Cię zakup systemu alarmowego chroniącego Twój dom oraz Twoje dobra przed kradzieżą, koniecznie zajrzyj na stronę internetową https://ivolta.pl/.

Ochrona przed pożarem

Oprócz ochrony przed włamaniem i kradzieżą warto rozważyć także system alarmowy chroniący przed pożarem. Aby skutecznie ochronić dom przed ogniem, należy przede wszystkim zamontować nowoczesne czujki dymu. Jest to bardzo przydatne urządzenie, które w razie pojawienia się dymu, a także w przypadku znacznego zwiększenia się temperatury w mieszkaniu, uruchomi alarm. Możesz też wybrać urządzenie, które w takiej sytuacji wybierze numer alarmowy i skontaktuje się ze strażą pożarną.

Pamiętaj jednak, że jeśli chodzi o ochronę przeciwpożarową, sam alarm nie wystarcza. Koniecznie powinieneś mieć w swoim mieszkaniu także gaśnicę ręczną oraz koc gaśniczy, które pozwolą na szybką reakcję w razie zaprószenia się ognia. 

Fot.: Pawel Czerwinski/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Budżetowe laptopy: Znajdź idealne urządzenie za mniej niż 2000 zł
Budżetowe laptopy: Znajdź idealne urządzenie za mniej niż 2000 zł
Nie trać czasu na przeszukiwanie setek ofert — skorzystaj z naszych wskazówek i zapoznaj się z recenzjami użytkowników, aby podjąć dobrze poinformowaną decyzję.
Jak technologia Low-Code przekształca proces tworzenia aplikacji dla MS Teams?
Jak technologia Low-Code przekształca proces tworzenia aplikacji dla MS Teams?
Zrozum, jak technologia Low-Code rewolucjonizuje proces budowy aplikacji w MS Teams. Poznaj korzyści, wyzwania oraz praktyczne zastosowania.
Najbardziej przydatne funkcje smartwatcha, które ułatwią ci życie
Najbardziej przydatne funkcje smartwatcha, które ułatwią ci życie
Jakie funkcje smartwatcha powinniśmy wykorzystać, by nasze życie stało się łatwiejsze?
Ostatnie wpisy