Polecamy
Lodówka z Wi-Fi – jak ją podłączyć?
RTV i AGD

Lodówka z Wi-Fi – jak ją podłączyć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej urządzeń w naszych domach jest wyposażonych w moduły bezprzewodowej łączności z internetem. Pozwala to zbudować tak zwany inteligentny dom i na przykład kontrolować ze swojego smartfona rozwijanie rolet czy temperaturę w pomieszczeniu. Równie inteligentna może być nasza lodówka. Sprawdzamy, jakie możliwości oferują lodówki z Wi-Fi i jak możemy ułatwić sobie dzięki nim życie.

Po co w lodówce Wi-Fi?

Coraz więcej urządzeń domowych jest wyposażonych w opcje dostępu do internetu. Pozwala to zbudować sieć inteligentnego domu i kontrolować wszystko z jednego miejsca. Podobnie jest z lodówkami. Na rynku już teraz dostępnych jest wiele modeli wyposażonych w łączność Wi-Fi oraz ekrany dotykowe. Jednak po co właściwie nam to wszystko? Po podłączeniu naszej lodówki do internetu zyskujemy dostęp do wielu bardzo ciekawych funkcji. Możemy chociażby ustawić daty ważności produktów i otrzymywać powiadomienia od naszego urządzenia o ich świeżości (i kiedy należy się już ich pozbyć, by nie wyszły z lodówki same). Inteligentne lodówki pozwalają również na sterowanie temperaturą z poziomu smartfona lub tabletu, a niektóre modele same przeprowadzają automatyczną diagnostykę i wysyłają kody usterek do centrum serwisowego. Droższe modele, wyposażone w ekrany dotykowe, pozwalają na normalne korzystanie z internetu, mediów społecznościowych czy oglądanie filmów i słuchanie radia internetowego. Mogą się okazać pomocne, gdy na przykład chcemy sprawdzić przepis na jakieś danie. Niektóre modele są wyposażone również w kamerę, która pozwala zajrzeć do środka lodówki bez jej otwierania, a w fazie testów jest funkcja automatycznego zamawiania brakujących nam produktów w sklepach internetowych.

Jak podłączyć lodówkę do internetu

Najczęściej do podłączenia lodówki do internetu niezbędny będzie nam smartfon. Pozwala on łatwo i szybko skonfigurować nasze nowe urządzenie. W zależności od tego, jaki system operacyjny posiadamy na naszym telefonie, powinniśmy udać się do sklepu z aplikacjami, wyszukać odpowiednią dla naszej lodówki i pobrać ją. Dla przykładu, lodówki firmy LG korzystają z aplikacji LG ThinQ. 

Informację, z jakiej aplikacji skorzystać w przypadku urządzeń innych firm, odnajdziemy z całą pewnością w instrukcji obsługi dołączonej do lodówki.

Ciekawe modele lodówek z Wi-Fi

BOSCH KGN39AI35

Z zewnątrz wygląda jak zwyczajna lodówka, ale w środku kryje naprawdę ciekawe funkcje. Urządzenie Boscha za pomocą systemu Home Connect pozwala sterować lodówką zdalnie i na przykład dostosować temperaturę z dowolnego miejsca w domu.

VioMi iLive Four Door

Za ten model odpowiada chińska firma Xiaomi i tu zdecydowanie bardziej widać, że jest to urządzenie inteligentne. Na drzwiach lodówki znajdziemy 10-calowy wyświetlacz, za pomocą którego możemy przeglądać internet. Urządzenie łączy się również z naszym smartfonem i, dzięki wbudowanym głośnikom oraz mikrofonowi, pozwala przeprowadzać rozmowy telefoniczne.

Samsung Family Hub

I na koniec prawdziwy kombajn od koreańskiej firmy. Na froncie znajdziemy ekran o przekątnej 21 cali, który pozwala na komfortowe korzystanie ze wszystkich funkcji urządzenia, a jest ich bardzo dużo. Pozwala zajrzeć do środka bez otwierania drzwi – dzięki wbudowanym trzem kamerom – ułatwia robienie zakupów, podpowiadając, które produkty nam się kończą, oraz posiada wbudowaną książkę z przepisami. 

Zdjęcie główne: Kindel Media/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*