Polecamy
Anonymous ostrzega przed TikTokiem
Komputery i sieć

Anonymous ostrzega przed TikTokiem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W internecie już wielokrotnie można było natknąć się na różnego rodzaju kontrowersyjne wypowiedzi dotyczące popularnej aplikacji. Tym razem sprawa nie dotyczy treści zamieszczanych na TikToku, lecz samej aplikacji. Hakerska organizacja Anonymous ostrzega przed TikTokiem.

Chiński system szpiegujący

Niedawno o TikToku było głośno ze względu na słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych dotyczących tej aplikacji. Teraz podobne stanowisko zajmuje Anonymous, twierdząc, że jest to chiński system szpiegujący, który dostarcza rządowi wielu informacji na temat użytkowników z całego świata. Aplikacja ma gromadzić nie tylko dane dotyczące lokalizacji, ale także zbierać wiadomości dotyczące życia użytkowników TikToka.

Anonymous, ostrzegając przed aplikacją, staje w jednym rzędzie z władzami USA oraz Indii

Jeżeli jesteś sceptycznie nastawiony do wiadomości przekazywanych przez Anonymous, być może zmienisz zdanie po zapoznaniu się z oficjalnymi stanowiskami rządów USA oraz Indii. Stany Zjednoczone zakazały swoim żołnierzom używania TikToka, obawiając się, że wiele poufnych informacji może trafić do chińskiego rządu. Do grona państw ostrzegających przed tą aplikacją dołączyły także Indie – w tym kraju TikTok został usunięty ze sklepów Google i Apple.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni system kontroli dostępu dla twojej firmy?
Jak wybrać odpowiedni system kontroli dostępu dla twojej firmy?
Poznaj kluczowe czynniki, które należy uwzględnić przy wyborze systemu kontroli dostępu do Twojej firmy. Zrozum wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i kwestie zgodności, aby zoptymalizować swoje inwestycje i efektywność operacyjną.
Podstawowe wyposażenie gabinetów stomatologicznych
Podstawowe wyposażenie gabinetów stomatologicznych
Zastanawiasz się, jaki podstawowy sprzęt powinien się znaleźć w gabinecie stomatologicznym? Przeczytaj, jakie sprzęty wpływają na bezpieczeństwo i komfort podczas wykonywania zabiegów.
Wpływ pozycjonowania na e-commerce
Wpływ pozycjonowania na e-commerce
Proces pozycjonowania ma tylko jeden, lecz bardzo istotny z punktu widzenia przedsiębiorcy cel - osiągnięcie przez daną witrynę pierwszych wyników w listingu wyszukiwarki Google. Nie jest to proste, ale zawsze opłacalne.
Ostatnie wpisy