Polecamy
Komputer do nauki – jaki powinien być?
Komputery i sieć

Komputer do nauki – jaki powinien być?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wakacje to dobry moment, żeby zaopatrzyć się w komputer na rok szkolny lub akademicki. W obecnych czasach warto brać pod uwagę szczególnie parametry, które przydadzą się podczas używania laptopa w nauce zdalnej – w ten sposób przygotujesz siebie lub swoje dziecko na ewentualne zawieszenie zajęć stacjonarnych.

Komputery dla dzieci

Większość dzieci, które obecnie uczęszczają do szkół podstawowych, urodziła się i dorastała w otoczeniu Internetu. Z tego powodu nawet najmłodsi potrafią sprawnie obsługiwać urządzenia elektroniczne takie jak laptopy i smartfony – nie zawsze jednak można powiedzieć to o dorosłych. Jeśli chcesz kupić pociechom komputer, który ma posłużyć im do nauki i zabawy, powinieneś zwrócić uwagę na trzy podstawowe kryteria. Po pierwsze – płynność działania. To bardzo ważne, ponieważ podczas zajęć zdalnych dzieci czasami muszą korzystać z kilku programów na raz. Drugim ważnym kryterium jest niezawodność techniczna. Warto zwrócić tutaj szczególną uwagę na sprawny mikrofon, dobrą jakość dźwięku oraz obraz kamerki. Ostatni element to kompatybilność laptopa z programami edukacyjnymi. System operacyjny i sprzęt powinny być w stanie obsługiwać programy, z których dziecko korzysta z polecenia szkoły. Szukanie komputerów spełniających te standardy może nie być proste, a nowy sprzęt bywa bardzo drogi, dlatego warto przejrzeć również laptopy poleasingowe.

Komputer dla studenta

Laptop dla studenta zazwyczaj jest zakupem bardziej wymagającym, a przynajmniej mniej standardowym niż komputer dla dziecka. Dzieje się tak dlatego, że na wymagania wobec tego sprzętu wpływa specyfika studiów – na przykład przyszli informatycy, graficy i programiści z pewnością będą stawiać raczej na komputer stacjonarny, o wysokich parametrach graficznych. Z kolei studenci kierunków, na których duża część zajęć odbywa się stacjonarnie i w formie wykładów, z pewnością postawią na lekkie laptopy o wytrzymałej baterii, które będą mogli zabrać na uczelnię. Jeśli jesteś studentem i poszukujesz idealnego komputera, koniecznie określ specyfikę swoich studiów i hierarchię potrzeb – dzięki temu łatwiej będzie Ci wybrać idealne urządzenie.

Komputery dla dorosłych

Nie tylko dzieci i studenci się uczą. Coraz więcej osób dorosłych i w podeszłym wieku chce być na czasie i orientować się w tym, co dzieje się w Internecie. Jeśli potrzebujesz sprzętu, na którym nauczysz się obsługiwać proste programy i zagłębisz się w świat mediów, postaw na komputery poleasingowe z wydajnym procesorem (co najmniej średniej klasy), 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz dyskiem twardym o pojemności minimum 128 GB. Warto zadbać, aby systemem operacyjnym laptopa był Microsoft Windows, a sam sprzęt powinien być w momencie kupienia w dobrym stanie technicznym, by posłużyć Ci na dłuższy czas. Zwróć też uwagę na obecność portów – mogą przydać Ci się wszystkie podstawowe złącza (w tym HDMI).

Fot. Kari Shea/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni system zabezpieczeń do domu z uwzględnieniem elektrozaczepów?
Jak wybrać odpowiedni system zabezpieczeń do domu z uwzględnieniem elektrozaczepów?
Porozmawiajmy o wyborze optymalnej ochrony dla Twojego domu. Dowiedz się, jakie czynniki powinieneś wziąć pod uwagę, na czym polega zastosowanie elektrozaczepów i jak te elementy mogą znacznie podnieść bezpieczeństwo Twojego mienia.
Pożyczka na 10 000 tysięcy złotych – gdzie można ją uzyskać i jakie są warunki?
Pożyczka na 10 000 tysięcy złotych – gdzie można ją uzyskać i jakie są warunki?
Czasami w życiu pojawiają się sytuacje, w których musimy szybko uzyskać wpływ środków finansowych na różne cele. 10 000 złotych to kwota, którą często są zainteresowani pożyczkobiorcy. Taka ilość pieniędzy jest wystarczająca do zakupu używanego samochodu, naprawy niesprawnego sprzętu elektronicznego, opłacenia rodzinnych wakacji lub sfinansowania remontu. Czasami pojawia się również potrzeba spłacenia wcześniejszych zadłużeń opiewających na właśnie taką kwotę.
Aplikacje umożliwiające śledzenie GPW – jakie warto mieć?
Aplikacje umożliwiające śledzenie GPW – jakie warto mieć?
Dowiedz się, którą aplikację do monitorowania wahań giełdowych warto zainstalować.
Ostatnie wpisy