Polecamy
Darmowe alternatywy dla Microsoft Office
Mobile i aplikacje

Darmowe alternatywy dla Microsoft Office

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pakietu biurowego Microsoft Office nie trzeba nikomu przedstawiać. Można spotkać go w szkołach i w niemal każdym biurze. Niestety chęć posiadania oryginalnej wersji pakietu Microsoft Office wiąże się z koniecznością poniesienia dość dużego wydatku, na który część osób nie może sobie pozwolić. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie rynek pełen jest darmowych odpowiedników.

Zamienniki, na które warto zwrócić uwagę

Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku dostępne są darmowe oprogramowania z powodzeniem dorównujące swoją jakością pakietowi Microsoft Office, można spokojnie stwierdzić, że nie ma sensu inwestować w oryginał. Zwłaszcza że ta inwestycja wiąże się ze zdecydowanie niemałą sumą pieniędzy. Co ciekawe, spora część użytkowników twierdzi, że niektóre z zamienników są nierzadko znacznie kreatywniejsze i bardziej intuicyjne w obsłudze niż ich pierwowzór. Oczywiście w sieci można znaleźć także programy zawierające funkcje zbliżone do tych znanych z pakietu Microsoft Office, ale różniące się od niego szatą graficzną, układem menu i różnorodnością funkcji. Mimo tego dzisiejszy artykuł ma na celu skupić się na aplikacjach, które do złudzenia przypominają te najbardziej znane, ponieważ to właśnie one są najczęściej poszukiwane przez większość użytkowników.

Najpopularniejsze alternatywy dla Microsoft Office

W trakcie poszukiwań jak najwierniejszego zamiennika dla pakietu Microsoft Office nie da się przejść obojętnie obok oprogramowania LibreOffice. Ten profesjonalny zestaw programów biurowych jest uwielbiany przez wszystkich zwolenników jego oryginalnej wersji ze względu na ogromne podobieństwo oraz brak konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Znajdują się w nim aplikacje pozwalające użytkownikom na tworzenie i edycję prezentacji, dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych oraz baz danych. Co istotne, oprogramowanie gwarantuje dość dużą zgodność z plikami tworzonymi w oryginalnym pakiecie, także można je otwierać, udostępniać i modyfikować bez obaw o ich uszkodzenie. Poza tym, że LibreOffice jest w zupełności bezpłatną aplikacją, to w dodatku jego licencja umożliwia wykorzystywanie go w firmach czy korporacjach do celów stricte komercyjnych. Co więcej, jedną z najatrakcyjniejszych funkcji w LibreOffice jest specjalny kreator służący do tworzenia CV, listów motywacyjnych, a nawet prac dyplomowych!

Po co przepłacać za oryginał?

LibreOffice to niezwykle ceniony zamiennik, jednakże biorąc pod uwagę imponującą liczbę pobrań, pakiet Apache OpenOffice bije go na głowę. Jest on nieoficjalnym, lecz jednym z największych konkurentów zestawu biurowego Microsoft Office. Podobnie jak omawiany poprzednik Apache OpenOffice to także program udostępniany na zasadach open source. W skład darmowego pakietu wchodzą aplikacje takie jak dokument tekstowy, arkusz kalkulacyjny, narzędzie do tworzenia prezentacji, baza danych, a także – co ciekawe – rysunek, czyli coś dla fanów grafiki komputerowej. Zamiennik radzi sobie bez najmniejszego problemu z obsługą plików pochodzących z arkuszy Microsoft Office i na odwrót. Sprawdzi się doskonale na komputerach studentów, a nawet u znacznie młodszych uczniów. Funkcje podobne do tych w wyżej wymienionych programach proponują również WPS Office, FreeOffice czy OblyOffice. Jak widać, jeśli chodzi o darmowe aplikacje biurowe, naprawdę jest w czym wybierać.

Zdj. główne: Super Snapper/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety realizacji recepty online
Zalety realizacji recepty online
E-recepta online to proste oraz szybkie rozwiązanie, które przynosi bardzo wiele korzyści zarówno pacjentowi, lekarzowi, jak i farmaceucie przy wydawaniu leku. Warto poznać najważniejsze zalety realizacji recepty online.
Jakość powietrza – jak czujniki i regulatory pomagają w monitorowaniu środowiska domowego
Jakość powietrza – jak czujniki i regulatory pomagają w monitorowaniu środowiska domowego
Dowiedz się, jak czujniki i regulatory jakości powietrza pomagają monitorować atmosferę domową, zapewniając znacznie lepszą jakość życia i zdrowia.
Telefon z 5G – czy warto kupić?
Telefon z 5G – czy warto kupić?
Zastanawiasz się nad zakupem telefonu z 5G? Dowiedz się, czy warto!
Ostatnie wpisy