Polecamy
Ubezpieczenie nieruchomości – oceń swoje ryzyko!
Gaming

Ubezpieczenie nieruchomości – oceń swoje ryzyko!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu osobom w dalszym ciągu ubezpieczenie nieruchomości kojarzy się jedynie z dużymi wydatkami, masą formalności oraz niepewnością względem wypłaty odszkodowania. Tak też było do niedawna, kiedy to ten program finansowy był niszowy i dostępny jedynie dla osób majętnych. Obecnie jest odwrotnie – dzięki powszechności ubezpieczenia nieruchomości każdy może liczyć na stosunkowo niską cenę, lecz także bardzo wysoki poziom zabezpieczenia finansowego przy wystąpieniu różnych zdarzeń losowych. Jest jednak jedna, lecz duża trudność – ogromna liczba dostępnych wariantów, ryzyk i rozszerzeń. Jak się w tym połapać?

Ogólnie o ubezpieczeniu mieszkania lub domu

Ubezpieczenie nieruchomości to produkt finansowy, który zabezpiecza osoby objęte ubezpieczeniem na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych. Produkt ten dzieli się na wariant podstawowy oraz rozszerzony, które to, zależnie od wybranej wersji, mogą kosztować od kilkuset złotych w skali roku do kilkuset złotych w skali miesiąca. Wszystko zależy od liczby rozszerzeń, ryzyk i samego towarzystwa, gdyż oferty wszystkich mają zarówno wady, jak i zalety. Dobrze jest przede wszystkim ocenić swoje ryzyko.

Jeśli obawiasz się:

 • kradzieży z włamaniem – wybierz wariant rozszerzony z ochroną domowych nieruchomości. Oszacuj ich wartość na sumę ubezpieczenia równą kosztowi ich zakupu. Od tej kwoty towarzystwo ubezpieczeniowe wyliczy wartość składki.
 • uszkodzenia architektury ogrodu – wybierz rozszerzenie np. firmie Ergo Hestia, która ma w swojej ofercie jako jedyna możliwość wypłaty odszkodowania za zniszczenie ogrodowej architektury, w tym altan i innych elementów stałych.
 • zalania przez osoby trzecie – wybierz np. towarzystwo Link4, które ma w swojej ofercie program ochrony przed zalaniem spowodowanym np. działaniem sąsiada z góry lub z boku.

Podstawowe ubezpieczenie nieruchomości

Jeśli szukasz dokładnego wykazu tego, co obejmuje w podstawowej wersji ubezpieczenie nieruchomości – ranking z pewnością okaże się pomocny. Wśród dostępnych informacji warto wymienić przede wszystkim liczbę ryzyk, które to różnią się zależnie od towarzystwa, z reguły obejmują jednak:

 • huragany,
 • grad,
 • zalanie wskutek spływu wody,
 • lawiny,
 • dewastacja,
 • pioruny,
 • pękanie mrozowe,
 • wandalizm,
 • deszcz,
 • pożar,
 • i wiele innych.

Powyższa lista wskazuje podstawowe ryzyka, które z reguł nie wymagają dopłaty od objętego ubezpieczeniem. Wypłata odszkodowania będzie wówczas równa poniesionym stratom w zakresie murów, podłóg, czasami także stropów i dachów. Jeśli ochronę chcesz rozwinąć o np. mienie osobiste lub gości czy pracowników – wybierz wariant rozszerzony o sumę ubezpieczenia ruchomości. Z pewnością ubezpieczenie nieruchomości – porównywarka okaże się w tej kwestii najbardziej pomocna, gdyż znajdują się w niej wszystkie istotne informacje dotyczące  tego zagadnienia. Czy warto dopłacić? To zależy od Twoich oczekiwań oraz samodzielnej oceny ryzyka. Jeśli masz w domu kosztowne wyposażenie, którego utrata mogłaby oznaczać duże tarapaty finansowe, zdecyduj się na rozszerzenie podstawowej formy ochrony o kolejne.

Zdj. główne: Tumisu/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Marketing szeptany: Jak skutecznie wykorzystać rekomendacje w promocji?
Marketing szeptany: Jak skutecznie wykorzystać rekomendacje w promocji?
Jak efektywnie wykorzystać marketing szeptany do promocji firmy?
Bezpieczeństwo w sieci na co dzień
Bezpieczeństwo w sieci na co dzień
Internetowa ochrona to kluczowa kwestia. Sieć stała się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, co oznacza, że nasze dane osobowe i finansowe są często przetwarzane i przechowywane w Internecie. Dlatego tak ważne jest, by chronić nasze urządzenia przed potencjalnymi atakami i włamaniami hakerów. Możemy to zrobić, stosując różne środki bezpieczeństwa, takie jak silne hasła, oprogramowanie antywirusowe czy przestrzegając zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.
Wiedźmin 4 – jak wyglądają plany dotyczące nowej produkcji?
Wiedźmin 4 – jak wyglądają plany dotyczące nowej produkcji?
Prace nad nowym „Wiedźminem” wrą. Co już wiadomo na temat czwartej odsłony gry?
Ostatnie wpisy