Polecamy
„FIFA 23” – czym charakteryzuje się nowa gra od EA Sports?
Premiery

„FIFA 23” – czym charakteryzuje się nowa gra od EA Sports?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzień 27 września 2022 roku był jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów dla fanów serii gier „FIFA” od wydawnictwa Electronic Arts. W sklepach pojawiła się najnowsza odsłona kultowej pozycji. Jakie nowe rzeczy zostały wprowadzone?

Technologia Hyper Motion 2

Technologia została stworzona po to, aby naśladować i odtwarzać naturalne ruchy wykonywane w trakcie gry przez zawodników już w „FIFA 22”. Teraz ją ulepszono. 

Wykorzystano najnowocześniejsze kombinezony Xsens i rozegrano dwa 90-minutowe mecze na stadionie Realu Saragossa w Hiszpanii. 

Dzięki temu stworzono bazę motion capture, co przełożyło się na ponad 6000 realistycznych animacji piłkarzy oraz piłkarek, a także osób ze sztabu szkoleniowego i ławek rezerwowych. 

Nowe kluby i ligi

W najnowszej części w końcu znów pojawi się Juventus, zastąpi Piemonte Calcio. Gra została też uzupełniona względem poprzednich wersji drużynami z Women’s Super League i Division 1 Arkema. Całość uzupełnia 5. liga angielska – Vanarama National League.

Trzy typy sprintu i nowe sztuczki

Pierwszy sprint, kontrolowany, jest tym, co zna już większość graczy. Drugi jest wybuchowy – zawodnik generuje dużą prędkość na początku biegu, a potem zwalnia. Ostatni to długi – rozpędzenie się zajmuje więcej czasu.

W grze pojawiły się też nowe sztuczki: Stutter Feint (3 gwiazdki), Heel to Ball Roll (4 gwiazdki), Heel Fake (5 gwiazdek) i First Time Feint Turn (1 gwiazdka).

Zdj. główne: Emilio Garcia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyczyścić pamięć systemową na komputerze Mac
Jak wyczyścić pamięć systemową na komputerze Mac
Pamięć systemowa szybko zapełnia się czasem niezależnie od naszych działań, dlatego warto regularnie sprawdzać jej stan oraz w razie potrzeby usunąć zbędne pliki.
iPhone 13 – co o nim wiemy?
iPhone 13 – co o nim wiemy?
iPhone 13 - co o nim wiemy? Informacje dotyczące nowego urządzenia marki Apple
Huawei Nova 10 – co wyróżnia tego smartfona?
Huawei Nova 10 – co wyróżnia tego smartfona?
Dowiedz się, co charakteryzuje nowego smartfona od Huawei – Huawei Nova 10.
Ostatnie wpisy