Polecamy
Czy składane smartfony będą znów w modzie?
Mobile i aplikacje

Czy składane smartfony będą znów w modzie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze kilkanaście lat temu na rynku można było znaleźć masę składanych telefonów. Następnie zostały wyparte przez smartfony z dotykowym ekranem. Teraz ponownie możemy w ofercie producentów zauważyć powrót do składanych konstrukcji. Czy jest to jedynie chwilowa moda? A może składane smartfony staną się codziennością?  

Na czym polega fenomen składanych telefonów?

Warto zaznaczyć, że proponowane obecnie smartfony w wersji składanej, to już nie te same urządzenia, co dawniej. Tamte telefony z klapką produkowane były głównie przez firmę Motorola. Na górnej części znajdował się mały ekran, a na dolnej – klawiatura. Po złożeniu telefon osiągał naprawdę niewielkie rozmiary. Współczesne modele mają za zadanie zmienić oblicze rynku, wprowadzając na niego najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Ich głównym celem jest wyposażenie smartfonów w możliwie największy ekran, jednocześnie zachowując rozsądne rozmiary całego urządzenia. Dodatkowym atutem jest fakt, że posiadając składany model telefonu, nie będzie już ryzyka uszkodzenia, czy zarysowania ekranu, ponieważ będzie można go zamknąć i w ten sposób zabezpieczyć. Nie będzie już konieczności ciągłego inwestowania w folie, szkła ochronne, czy inne pokrowce – odejdą one w zapomnienie. Oczywiście, jeśli producentom uda się opracować model z bardzo trwałym wyświetlaczem.

Składane smartfony a postęp technologiczny

Należy pamiętać, że nawet jeśli pierwsze oferty składanych telefonów okazały się niewypałem, ze względu na ich nietrwałość i bardzo wysoką cenę, to postęp technologiczny posuwa się do przodu w zawrotnym tempie. Także prędzej, czy później, smartfony ze składanym ekranem staną się ogólnodostępne, a następnie modne. Głównie dzięki temu, że (przynajmniej na razie) różnią się od innych modeli, co stanowi ogromny plus dla osób chcących wyróżniać się z tłumu, ale nie tylko. Warto pamiętać o głównej idei, dla której zostały zaprojektowane, czyli ogromny ekran. To na pewno przekona do nich miłośników oglądania filmów lub zdjęć na telefonie. Co istotne, charakteryzuje je również multizadaniowość. Oprócz możliwości korzystania ze składanego ekranu jako całości, producent umożliwił też „podzielenie” go na dwa oddzielne. Wówczas, dla przykładu, na jednej części mogą być wyświetlane filmy lub teledyski, a na drugim uzupełniany kalendarz – bez konieczności minimalizowania okien!

Składane smartfony – coś dla miłośników selfie i designu

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że posiadanie telefonu ze składanym ekranem, to idealny sposób na robienie sobie zdjęć bez używania do tego statywu. Jedyne, co trzeba zrobić, to postawić telefon z ekranem zgiętym pod odpowiednim kątem i gotowe! Warto pamiętać, że nie dla każdego z użytkowników największe znaczenie ma funkcjonalność. Dla niektórych znacznie bardziej liczy się elegancki i ciekawy design, a tego składanym smartfonom odmówić nie można. W tej chwili składane smartfony są jedynie nowinką technologiczną, ale prawdopodobnie za jakiś czas zagoszczą na rynku na stałe. Wtedy, być może, jak każda inna nowość powoli zacznie wypierać swoich poprzedników. Podobnie jak telefony dotykowe – na początku miały wielu przeciwników, którzy woleli tradycyjne modele z przyciskami, a obecnie już praktycznie w ogóle nie są produkowane. Jedno jest pewne – składane telefony to urządzenia nietuzinkowe, które z dużym prawdopodobieństwem skradną serca wielu miłośników nowinek.

Zdj. główne: Onur Binay/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich usług skorzystać, prowadząc działalność?
Z jakich usług skorzystać, prowadząc działalność?
Dowiedz się, z jakich usług warto skorzystać, prowadząc własną działalność.
Czy bezprzewodowe ładowanie to przyszłość wszystkich urządzeń?
Czy bezprzewodowe ładowanie to przyszłość wszystkich urządzeń?
Przeczytaj i dowiedz się więcej o rewolucji, jaką przynosi bezprzewodowe ładowanie. Jak to wpłynie na przyszłość naszych urządzeń elektronicznych? Nie zostawiaj przyszłości w tyle!
Wentylator z mgiełką – jak działa?
Wentylator z mgiełką – jak działa?
Jak działa wentylator z mgiełką i jakie ma zalety? Podpowiadamy.
Ostatnie wpisy