Polecamy
Jaka powinna być częstotliwość odświeżania w smartfonie do gier?
Gaming

Jaka powinna być częstotliwość odświeżania w smartfonie do gier?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Częstotliwość odświeżania to jeden z parametrów technicznych, na który warto zwrócić uwagę, planując zakup smartfona do gier. O czym świadczy i jaka powinna być wartość?

Ekran z wysoką częstotliwością odświeżania

Wyświetlacz w telefonie gamingowym powinien być dopasowany do preferencji użytkownika, szczególnie jeśli chodzi o jego wielkość. Niektórzy wolą większe modele, inni stawiają na ergonomiczny i kompaktowy telefon. Jednak sama przekątna to nie wszystko. Wśród parametrów technicznych pojawia się jeszcze rozdzielczość, częstotliwość odświeżania czy technologia IPS i AMOLED.

Trudno powiedzieć, jakie rozwiązanie jest najlepsze, jednak warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu. Wpływa ona na dynamikę i płynność gry. W standardowych telefonach ma ona 60 Hz i jest to optymalne rozwiązanie, jednak dla prawdziwych miłośników gier akcji, strategii czy wyścigów powinni przychylić się do nieco wyższych wartości. Najnowsze modele na rynku proponują często 120 Hz, a nawet 144 Hz.

Im więcej, tym lepiej?

Na podstawie samej częstotliwości odtwarzania łatwo określić, czy wyświetlacz będzie wzorowo pełnił swoje zadanie. Dla graczy ma to wielkie znaczenie. Jednak ekran o niższej częstotliwości odświeżania podczas przeglądania sieci czy przewijania dokumentów nie będzie aż tak rażący. Nie będzie tu większej różnicy pomiędzy 60 Hz a 90 Hz. Wyższa wartość wpływa za to na płynność rozgrywki i dynamikę, ale też… szybciej wyczerpuje baterię w telefonie. 

Co ciekawe, niektóre aplikacje nie są kompatybilne z częstotliwością odświeżania 90 Hz, a wśród nich są także gry. 

Wraz z częstotliwością odtwarzania w telefonie dla graczy powinna iść w parze odpowiednia proporcja, rozdzielczość, procesor, a także system operacyjny. To będzie miało wpływ na efekty wizualne podczas gry.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Inteligentny dom – co może się w nim znaleźć?
Inteligentny dom – co może się w nim znaleźć?
Tego rodzaju dom wykorzystuje zaawansowane rozwiązania informatyczne i komunikacyjne, aby zapewnić użytkownikom większy komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną.
Jak i dlaczego przyjąć podejście zerowego zaufania?
Jak i dlaczego przyjąć podejście zerowego zaufania?
Podejście zerowego zaufania, czyli reguła zero trust to jeden z dominujących obecnie trendów bezpieczeństwa w sieci. Na czym polega? Dlaczego warto przyjąć takie podejście? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Gdzie kupić lodówkę w stylu retro?
Gdzie kupić lodówkę w stylu retro?
Lodówki w stylu retro to prawdziwy trend wnętrzarski. Gdzie można kupić takie wyposażenie?
Ostatnie wpisy