Polecamy
Jaka powinna być częstotliwość odświeżania w smartfonie do gier?
Gaming

Jaka powinna być częstotliwość odświeżania w smartfonie do gier?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Częstotliwość odświeżania to jeden z parametrów technicznych, na który warto zwrócić uwagę, planując zakup smartfona do gier. O czym świadczy i jaka powinna być wartość?

Ekran z wysoką częstotliwością odświeżania

Wyświetlacz w telefonie gamingowym powinien być dopasowany do preferencji użytkownika, szczególnie jeśli chodzi o jego wielkość. Niektórzy wolą większe modele, inni stawiają na ergonomiczny i kompaktowy telefon. Jednak sama przekątna to nie wszystko. Wśród parametrów technicznych pojawia się jeszcze rozdzielczość, częstotliwość odświeżania czy technologia IPS i AMOLED.

Trudno powiedzieć, jakie rozwiązanie jest najlepsze, jednak warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu. Wpływa ona na dynamikę i płynność gry. W standardowych telefonach ma ona 60 Hz i jest to optymalne rozwiązanie, jednak dla prawdziwych miłośników gier akcji, strategii czy wyścigów powinni przychylić się do nieco wyższych wartości. Najnowsze modele na rynku proponują często 120 Hz, a nawet 144 Hz.

Im więcej, tym lepiej?

Na podstawie samej częstotliwości odtwarzania łatwo określić, czy wyświetlacz będzie wzorowo pełnił swoje zadanie. Dla graczy ma to wielkie znaczenie. Jednak ekran o niższej częstotliwości odświeżania podczas przeglądania sieci czy przewijania dokumentów nie będzie aż tak rażący. Nie będzie tu większej różnicy pomiędzy 60 Hz a 90 Hz. Wyższa wartość wpływa za to na płynność rozgrywki i dynamikę, ale też… szybciej wyczerpuje baterię w telefonie. 

Co ciekawe, niektóre aplikacje nie są kompatybilne z częstotliwością odświeżania 90 Hz, a wśród nich są także gry. 

Wraz z częstotliwością odtwarzania w telefonie dla graczy powinna iść w parze odpowiednia proporcja, rozdzielczość, procesor, a także system operacyjny. To będzie miało wpływ na efekty wizualne podczas gry.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tych elementów nie powinno zabraknąć w hali produkcyjnej
Tych elementów nie powinno zabraknąć w hali produkcyjnej
Hale produkcyjne charakteryzują się konkretnymi wymogami dotyczącymi między innymi wyposażenia. Dowiedz się więc, jakich elementów nie powinno zabraknąć w żadnej hali produkcyjnej.
Jak proces tworzenia prototypów urządzeń elektronicznych wpływa na innowacyjność produktów?
Jak proces tworzenia prototypów urządzeń elektronicznych wpływa na innowacyjność produktów?
Artykuł odkrywa tajemnice tworzenia prototypów urządzeń elektronicznych, wyjaśniając, jak ten proces wpływa na innowacyjność produktów. Zrozumiecie skąd biorą się innowacje i jak wpływa na nie prototypowanie.
Jakich metod używa się do zdiagnozowania covidu?
Jakich metod używa się do zdiagnozowania covidu?
Osoby, które miały do czynienia z chorą osobą albo podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem, powinny wykonać odpowiedni test. Sprawdź, jaki.
Ostatnie wpisy