Polecamy
Kiedy przydadzą się monitory zakrzywione?
Komputery i sieć

Kiedy przydadzą się monitory zakrzywione?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W obecnych czasach znaczna liczba osób korzysta z laptopów. Jest to całkowicie zrozumiałe – to poręczne urządzenia, które dzięki swoim wymiarom są wygodne w transporcie i bez przeszkód możemy zabrać je ze sobą wszędzie tam, gdzie będą nam niezbędne. Nie oznacza to jednak, że inne urządzenia tego typu są mniej potrzebne. Przykładem mogą okazać się monitory, które często stają się niezbędne w wielu sytuacjach – może to być praca stacjonarna czy też wymagająca monitora o większej przekątnej. Co więcej, popularne obecnie monitory zakrzywione cieszą się zainteresowaniem również w przypadku graczy. Sprawdź, kiedy jeszcze warto wybrać zakrzywiony ekran monitora.

Zakrzywiony ekran monitora – co go wyróżnia?

Monitory zakrzywione to stosunkowo nowe rozwiązanie w świecie elektroniki. Do tej pory jedynym wyborem, jaki mieliśmy, były klasyczne, płaskie urządzenia. Ich popularność była i w dalszym ciągu jest tak duża, że mało kto przypuszczał, iż monitory zakrzywione będą cieszyć się takim zainteresowaniem. Mimo to coraz więcej osób sięga właśnie po nie, zarówno w przypadku pracy, jak i rozrywki. 

Dlaczego zakrzywiony ekran monitora staje się coraz bardziej popularny? Warto wiedzieć, że wykorzystywana w tym przypadku technologia Curved jest doskonale znana w przypadku ekranów kinowych. Jeśli z kolei chodzi o ekrany na własny użytek, charakterystyczne zakrzywienie ma korzystny wpływ na to, w jaki sposób nasze oczy odbierają docierający do nich obraz. Dodatkowo, patrząc na zakrzywiony ekran monitora, znacznie mniej męczy się nasz wzrok. 

Monitory zakrzywione – zastosowanie

W jakim celu stosuje się zakrzywione monitory? Poza mniejszym zmęczeniem wzroku takie urządzenia znajdują sporo zastosowań. Sprawdzą się zarówno w przypadku pracy, jak i szeroko pojętej rozrywki. Zakrzywiony monitor okaże się odpowiedni do oglądania filmów czy koncertów na żywo. Jednocześnie docenią go fani gier. Monitor gamingowy zakrzywiony umożliwi graczom zupełnie inny komfort gry, jak i niezapomniane emocje.

Monitor gamingowy zakrzywiony zapewnia nie tylko lepszą ergonomię, ale jednocześnie większe pole widzenia, co w przypadku wielu gier ma duże znaczenie dla ich przebiegu. Zakrzywienie monitora jednocześnie sprawia, że w mniejszym stopniu odbija się od nich światło słoneczne, co również wpływa na komfort korzystania z urządzenia.

Monitory zakrzywione – kiedy warto?

Kiedy warto zdecydować się na zakrzywiony ekran monitora? Tak naprawdę wiele zależy od naszych potrzeb, jak i preferencji. Choć monitory zakrzywione zwykle są wybierane przez profesjonalistów i graczy, również osoby, które nie potrzebują takiego urządzenia do pracy, mogą skorzystać z jego funkcjonalności. Z pewnością warto jednak uwzględnić wymiary tego urządzenia przed zakupem. Warto mieć pewność, że posiadamy na ten sprzęt odpowiednią ilość miejsca.

Artykuł przygotowany we współpracy z Samsung Polska.

Zdjęcie: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kamera LTE — rewolucja w rejestrowaniu i przesyłaniu obrazu
Kamera LTE — rewolucja w rejestrowaniu i przesyłaniu obrazu
Kamera LTE — rewolucyjne urządzenie umożliwiające rejestrowanie i przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym.
Karta pamięci microSD 256 GB do zastosowań profesjonalnych
Karta pamięci microSD 256 GB do zastosowań profesjonalnych
Zastosowania profesjonalne – co to w ogóle znaczy? Czy mowa tylko o eksploatacji w firmie, czy również przez wymagającego użytkownika prywatnego?
Głośniki bezprzewodowe bluetooth – dlaczego warto je wybrać?
Głośniki bezprzewodowe bluetooth – dlaczego warto je wybrać?
Poniższy artykuł omawia zalety nowoczesnych głośników bezprzewodowych bluetooth, które zaskakują swoich użytkowników czystym i naturalnym dźwiękiem.
Ostatnie wpisy