Polecamy
Tych elementów nie powinno zabraknąć w hali produkcyjnej
Inne

Tych elementów nie powinno zabraknąć w hali produkcyjnej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Hala produkcyjna to bardzo specyficzne środowisko pracy, które cechuje się konkretnymi przepisami i wymogami. Dowiedz się więc, jakich elementów nie może zabraknąć w żadnej hali produkcyjnej, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom oraz zagwarantować wysoką jakość produkcji.

Jakość powietrza w hali produkcyjnej

W halach produkcyjnych niezwykle ważna jest jakość powietrza. Musi być ona bezwzględnie przestrzegana ze względu na obowiązujące przepisy BHP. Przede wszystkim należy pamiętać, że pomieszczenie to musi być stale wentylowane, a temperatura powietrza nie może spaść poniżej 14 stopni Celsjusza. 

Ponadto, w halach produkcyjnych zastosowanie mogą znaleźć także czujniki CO2. Zapewniają one ciągły monitoring stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach w zakresie od 30 do 999 ppm. Dzięki zamontowaniu takiego czujnika możesz zapewnić swoim pracownikom maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy i przebywania na hali produkcyjnej.

Bezpieczeństwo w hali produkcyjnej

Przepisy BHP uwzględniają także inne elementy zapewniające bezpieczeństwo. Możemy zaliczyć do nich między innymi różnego rodzaju oznakowanie, zarówno pionowe, jak i poziome, które ułatwia bezpieczne poruszanie się po hali. Warto także pamiętać o bezpieczeństwie w kontekście elementów elektrycznych, które zapewnią dobrej jakości złącza kablowe wykonane z wysokiej klasy materiałów. 

Czystość w hali produkcyjnej

Hala produkcyjna wymaga również specjalnych zabiegów, które mają na celu utrzymanie jej w czystości. W tym celu przydatne będą przede wszystkim specjalistyczne maszyny oraz chemia, na przykład profesjonalne środki do czyszczenia wewnętrznego klimatyzacji. Czystość w hali produkcyjnej jest niezwykle ważna nie tylko z punktu widzenia BHP i ogólnego zagwarantowania pracownikom bezpieczeństwa i komfortu pracy, ale także ze względu na zachowanie jak najwyższej jakości produkcji.

Zdj. główne: Peter Herrmann/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyczyścić pamięć systemową na komputerze Mac
Jak wyczyścić pamięć systemową na komputerze Mac
Pamięć systemowa szybko zapełnia się czasem niezależnie od naszych działań, dlatego warto regularnie sprawdzać jej stan oraz w razie potrzeby usunąć zbędne pliki.
Czym jest darknet i jak wejść do tej sieci?
Czym jest darknet i jak wejść do tej sieci?
Dowiedz się, czym jest darknet i jak uzyskać do niego dostęp.
Czy korzystanie z Pirate Bay jest nielegalne?
Czy korzystanie z Pirate Bay jest nielegalne?
Korzystasz z Pirate Bay? Dowiedz się, czy jest to legalne!
Ostatnie wpisy