Polecamy
Ubezpieczenie OC na 3 miesiące – co warto o nim wiedzieć?
Inne

Ubezpieczenie OC na 3 miesiące – co warto o nim wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jesteś właścicielem pojazdu wolnobieżnego? Być może masz możliwość wykupienia polisy ubezpieczeniowej OC na krótszy czas niż standardowy. Poznaj interesujące informacje nt. ubezpieczenia OC na 3 miesiące.

Ubezpieczenie OC na 3 miesiące – dla kogo?

Jak powszechnie wiadomo, ubezpieczenie OC jest jednym z obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Zazwyczaj umowy ubezpieczeniowe tego rodzaju podpisuje się na 12 miesięcy. Co ciekawe, istnieje rodzaj polisy ubezpieczeniowej OC, który wykupić można na 12 tygodni. Nie jest to jednak ubezpieczenie dostępne dla każdego.

Ubezpieczenie OC na 3 miesiące mogą wykupywać jedynie właściciele pojazdów wolnobieżnych, czyli pojazdów mechanicznych z wbudowanym silnikiem, zbudowanych tak, aby mogły poruszać się do maksymalnej prędkości 25 km/h.

Ubezpieczenie OC na 3 miesiące to pod względem warunków polisy takie samo ubezpieczenie OC, jak to standardowe, jedynie skrócone do ¼ czasu ochrony. Warto mieć na uwadze, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przeprowadza kontrole związane z ważnością ubezpieczenia OC także w przypadku pojazdów wolnobieżnych – mają oni taki sam obowiązek objęcia pojazdu ubezpieczeniem OC, jak właściciele samochodów osobowych. Warto zatem zadbać o to, by pojazd wolnobieżny był ubezpieczony, szczególnie w okresie, kiedy jest często eksploatowany, po to, by uniknąć kosztownych kar.

Jakie pojazdy można objąć 3-miesięcznym ubezpieczeniem OC?

Pojazdy wolnobieżne to zwykle pojazdy, których używa się w budownictwie, rolnictwie czy leśnictwie. W przypadku pojazdów budowlanych wymienić można: koparki, równiarki, spycharki, walce czy żurawie. Jeśli chodzi o pojazdy wykorzystywane w rolnictwie, są to kombajny, opryskiwacze, sadzarki i wiele innych, jednak wyklucza się z tej grupy ciągniki rolnicze i przyczepy. Ubezpieczeniem OC na 3 miesiące można objąć także pojazdy służące do transportu, takie jak: wózki platformowe, bagażowe czy podnośnikowe.

Warto wiedzieć przy tym, że pojazdy wolnobieżne można obejmować także całorocznym ubezpieczeniem, jeśli tylko ma się taką wolę.

Od czego zależna jest cena ubezpieczenia OC na 3 miesiące?

Cena polisy ubezpieczeniowej OC na 3 miesiące prawdopodobnie będzie różnić się u każdego ubezpieczyciela. Jest ona uzależniona od rodzaju ubezpieczanego pojazdu – jego wieku i stanu technicznego. Pod uwagę brana jest także historia ubezpieczeniowa – im mniej jest ona zagmatwana, tym lepiej. Cena będzie też tym wyższa, im większa wybrana suma gwarantowana ubezpieczenia.

Gdzie wykupić korzystną polisę ubezpieczeniową?

Znalezienie polisy ubezpieczeniowej, która będzie dla nas najkorzystniejsza, nierzadko stanowi nie lada wyzwanie. Mnogość ofert poszczególnych firm ubezpieczeniowych może być nieco przytłaczająca. To dlatego szukając odpowiedniej oferty ubezpieczenia, warto korzystać z pomocy takich, jak kalkulator OC, gdzie znaleźć można przejrzyście porównane ze sobą oferty polis ubezpieczeniowych. Narzędzie tego rodzaju znajdziesz przykładowo na stronie rankomat.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ogrzewać dom przyszłości?
Jak ogrzewać dom przyszłości?
Szukasz nowoczesnego sposobu na ogrzewanie? Mamy coś dla Ciebie!
Poradnik wyboru odpowiedniego przewodu koncentrycznego. Wskazówki od hurtowni elektrycznej Speckable
Poradnik wyboru odpowiedniego przewodu koncentrycznego. Wskazówki od hurtowni elektrycznej Speckable
Odkryj, jak wybrać najlepszy przewód koncentryczny, korzystając z naszych praktycznych porad. Dowiedz się więcej o kryteriach wyboru i polecanych produktach od hurtowni elektrycznej Speckable.
Nie jesteś grafikiem? Kreator CV Ci pomoże!
Nie jesteś grafikiem? Kreator CV Ci pomoże!
W dzisiejszych czasach atrakcyjne, estetyczne i profesjonalne CV jest kluczem do sukcesu w procesie rekrutacyjnym.
Ostatnie wpisy