Artykuł sponsorowany
Czym objawia się grzybica pochwy i skąd się w ogóle bierze? Poznaj powody powstawania zapalenia pochwy i dowiedz się, jak sobie radzić z takim problemem. Wiedz, że zdarza się on wielu kobietom na całym świecie i wyleczenie grzybicy pochwy nie jest problematyczne, o ile tylko zareagujesz na czas zaraz po zauważeniu pierwszych objawów. Kiedy konieczna będzie teleporada lekarska?
Grzybiczne zapalenie pochwy może przytrafić się każdej kobiecie, nawet takiej, która bardzo dba o swój stan zdrowia i higienę ciała. Grzybica pochwy w dużej mierze jest zależna od flory bakteryjnej, która powinna utrzymywać kwaśny poziom pH. Jednak z powodu wiele różnych czynników i zachowań, może ono ulec zaburzeniu, przez co grzyby szybko zaczną się rozwijać. Istotne jest to, aby zdawać sobie sprawę z faktu, że grzyby, które prowadzą do zapalenia pochwy, są w niej cały czas. Jednak to ich nagły rozwój i wzrost przyczynia się do pojawienia się objawów i problemów. Same w sobie grzyby, które znajdują się w pochwie, nie są problematyczne. Jeśli jednak bakterie z jakiegoś powodu przestają na nie wpływać, grzyby zaczną się rozmnażać i kolonizować na ściankach błony śluzowej, a to przyczyni się do powstania bolesnego zapalenia, które trzeba leczyć specjalistycznymi lekami.
Grzybica pochwy jest problematyczna i uciążliwa. Dodatkowo nie można się jej pozbyć przez przeczekanie, lepszą higienę miejsc intymnych czy przy użyciu dobrych kosmetyków regulujących pH. Jeśli grzybica pochwy się pojawi, od razu można zauważyć pierwsze objawy. Zapalenie grzybicze pochwy charakteryzuje się przede wszystkim wysokim bólem, pieczeniem i obrzękiem zarówno w okolicy sromu, jak i pochwy. Pojawia się również zaczerwienienie, ale nie w postaci wysypki czy uczulenia, a czerwony plam, które mogą przyczynić się do powstawania podrażnień i większych obrzęków. To wszystko powoduje ogromny dyskomfort i trudności z codziennym funkcjonowaniem. Wiele kobiet skarży się na problemy z oddawaniem moczu, a nawet z poruszaniem się z uwagi na wysoki poziom bólu. Dodatkowo zauważa się bardzo obfite upławy, głównie białe, o konsystencji, która według wielu kobiet przypomina twaróg.
Przy walce z zapaleniem pochwy istotne jest szybkie i profesjonalne działanie. Nie ma domowych porad na pozbycie się grzybicy pochwy. Pomóc mogą jedynie specjalistyczne leki. Takie można zakupić w aptece. Jeśli nie działają maści i tabletki bez recepty, wystarczy skonsultować się z lekarzem, aby zdobyć mocniejsze medykamenty. Pomocna będzie teleporada lekarska, podczas której można otrzymać recepty i zwolnienie lekarskie L4. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w maści i globulki dopochwowe, które działają szybciej niż tradycyjne tabletki podawane doustnie.
Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź stronę Seniore.pl, na której znajdziesz szereg ciekawych informacji o zdrowiu seniorów.
Fot.: CDC/unsplash.com