Polecamy
Zalety realizacji recepty online
Inne

Zalety realizacji recepty online

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

E-recepta online to proste oraz szybkie rozwiązanie, które przynosi bardzo wiele korzyści zarówno pacjentowi, lekarzowi, jak i farmaceucie przy wydawaniu leku. Warto poznać najważniejsze zalety realizacji recepty online.

Recepta online – jak to działa?

Recepta online to inaczej recepta elektroniczna, którą może wystawić lekarz po odbyciu niestacjonarnej konsultacji drogą telefoniczną lub za pośrednictwem wideo. O wystawienie e-recepty można również ubiegać się za pośrednictwem strony https://receptomat.pl/. Wywiad medyczny jest zastąpiony specjalnym kwestionariuszem, który pozwala na wybranie konkretnego leku lub wskazania objawów, co pozwoli zdeterminować wybór lekarstwa przez specjalistę, który będzie rozpatrywał formularz. W ankiecie są również zawarte pytania odnośnie do ostatnich wizyt lekarskich. Na podstawie podanych informacji lekarz zdecyduje o tym, czy e-recepta może zostać wystawiona.

Po pozytywnym rozpatrzeniu kwestionariusza e-recepta pojawi się na Internetowym Koncie Pacjenta, a także w formie wiadomości SMS, w której zostanie podany czterocyfrowy kod oraz data wystawienia recepty online. Kod e-recepty oraz PIN pacjenta to jedyne dane, których potrzebuje farmaceuta przy wydawaniu leku. Pracownik dowolnej apteki wpisze podane informacje do systemu, który pokaże przepisane leki na wystawionej przez internet recepcie.

E-recepta jest ważna przez 30 dni od momentu jej wystawienia. Z kolei w przypadku antybiotyków ważność jest skrócona do jedynie 7 dni. Dlatego zawsze warto sprawdzać datę wystawienia recepty podanej zarówno w wiadomości SMS, jak i na Internetowym Koncie Pacjenta. E-receptę można zrealizować w każdej aptece, jednak warto mieć przy tym na uwadze, że jedną receptę można realizować w tej samej aptece. Więc jeżeli rozkłada się zakup opakowań leków przepisanych na przykład na miesiąc w czasie, mogą one być tylko wydawane w jednej placówce, w której było się za pierwszym razem.

Zalety e-recepty

E-recepta ma wiele zalet, dlatego już od kilku lat w Polsce jej realizowanie przebiega bezproblemowo. Pierwszym i najważniejszym atutem recepty realizowanej online jest duża oszczędność czasu. Zamiast umawiać się na stacjonarną wizytę u lekarza, co potrafi trwać więcej, niż przewidywaliśmy, wystarczy zadzwonić lub za pośrednictwem klinik medycznych online wypełnić formularz, a e-recepta pojawi się na Internetowym Koncie Pacjenta w niedługim czasie. Przez ten czas nawet nie trzeba było wychodzić z domu lub skracać urlopu, na którym się było.

Kolejną zaletą jest przejrzystość i dostęp do wszystkich informacji. Tradycyjne papierowe recepty mogły być czasem nie do rozczytania, nie tylko przez pacjentów, lecz także farmaceutów, którzy mogli nawet odmówić wydania leku, sugerując błąd w nazwie. Co więcej, świstek papieru łatwo może się zapodziać, co potrafi przyprawić niemało kłopotu, gdy realizacja recepty długoterminowej jest rozłożona w czasie. E-recepta pojawia się zawsze na Internetowym Koncie Pacjenta. Są na niej wszystkie potrzebne informacje, dlatego pacjent nie zapomni ani kodu, ani dawkowania, ani daty wystawienia.

Fot.: John Schnobrich/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do twojego nowego drona?
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do twojego nowego drona?
Zanurz się w świat fotografii i filmów lotniczych z pomocą naszego przewodnika o wyborze odpowiednich akcesoriów do twojego nowego drona.
Promocja małych firm: Klucz do sukcesu na konkurencyjnym rynku
Promocja małych firm: Klucz do sukcesu na konkurencyjnym rynku
W dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu, małe firmy często napotykają trudności w dotarciu do swojej grupy docelowej i zdobyciu rozpoznawalności.
Zastosowanie i korzyści z wykorzystania bistabilnych i impulsowych urządzeń w automatyce przemysłowej i budowlanej
Zastosowanie i korzyści z wykorzystania bistabilnych i impulsowych urządzeń w automatyce przemysłowej i budowlanej
Artykuł przekazuje unikalne spostrzeżenia na temat zastosowania bistabilnych i impulsowych urządzeń w sektorach przemysłowych i budowlanych, podkreślając ich korzyści.
Ostatnie wpisy