Chcesz usprawnić proces przesyłania plików, a w szczególności tych, które są naprawdę duże? Dowiedz się, jak wysyłać „ciężkie” pliki bezprzewodowo. Podpowiadamy, jak możesz to zrobić szybko i prosto.
Pliki o dużej wadze są ściśle związane z różnorodnymi branżami, np. fotograficzną. To właśnie najczęściej fotografowie, graficy czy architekci codziennie przesyłają masę obszernych plików. Wysokiej jakości zdjęcia czy filmy mogą ważyć naprawdę dużo, a my możemy chcieć podzielić się nimi ze współpracownikami. Fotografia czy kręcenie filmów nie musi być jednak zawodem danej osoby, aby chciała ona dzielić się swoimi tworami z innymi – często dysponujemy materiałem filmowym bądź zdjęciowym z rodzinnych uroczystości, które chcemy przesłać bliskim. Wideo i zdjęcia to oczywiście nie jedyne pliki, które możemy chcieć udostępnić – jest to jednak bardzo dobry przykład. Jeśli nauczymy się, jak robić to bezprzewodowo, może okazać się, że wykonywanie naszych codziennych obowiązków stanie się znacznie łatwiejsze.
Poniżej przedstawiamy sposoby na bezprzewodowe przesyłanie dużych plików. Dzięki nim możesz jeszcze szybciej dzielić się ważnymi danymi ze współpracownikami lub bliskimi.
Jedną z wygodniejszych metod jest skorzystanie z Dysku Google, w którego przypadku mamy możliwość wykorzystania z 15 GB transferu za darmo. Ma do niego dostęp każdy, kto założył konto Google. Z usługi udostępniania plików można skorzystać zarówno z poziomu samego Dysku, jak i naszej skrzynki mailowej Google. W tym drugim przypadku, gdy nasz plik będzie za ciężki, aby wysłać go mailem, odbiorca otrzyma go w formie linku do Dysku Google, skąd będzie mógł go pobrać. To właśnie tak proste!
WeTransfer to bardzo znana w Polsce platforma do przesyłania dużych plików. Ogromnym atutem jest także szybkość przesyłania, która dzięki świetnym serwerom WeTransfer stoi na naprawdę wysokim poziomie. WeTransfer umożliwia nam bezpłatne przesyłanie plików o wadze do 2 GB. Pojemność ta znacznie zwiększa się, gdy zainwestujemy w opcję płatną.
Kolejne z narzędzi do udostępniania plików, cieszące się dużą popularnością. Dropbox przy najmniejszej opłacie zapewnia nam 2 TB transferu do wykorzystania i możliwość wysyłania plików do maksymalnie 2 GB. Dropbox bardzo często docenia się jednak za funkcję synchronizacji danych między urządzeniami. Dzięki temu możemy umieścić odpowiedni plik w folderze Dropbox, aby zobaczyć go na wszystkich urządzeniach, na których zalogowaliśmy się na nasze konto.
Kolejny portal do przesyłania plików – tym razem oferujący nam do 5 GB darmowego transferu plików. Co ciekawe, strona umożliwia nam usunięcie pliku z serwera, gdy tylko zostanie pobrany, czy też ustawienie czasu, w którym będzie on przechowywany na serwerze.
W przypadku, gdy planujemy przesłać komuś większy plik czy przykładowo folder zawierający liczne elementy, warto go skompresować. Kompresja plików zmniejsza miejsce, które zajmują na dysku, także proces ich przesyłania ulega przyspieszeniu. Aby skompresować plik lub folder, możesz skorzystać z programu takiego, jak 7-Zip. Program umożliwi Ci także zastrzeżenie stworzonego przez Ciebie archiwum z plikami hasłem, dzięki czemu będą one dodatkowo zabezpieczone przed trafieniem w niepowołane ręce.
Zdj. główne: Sigmund/unsplash.com