Polecamy
Wentylator z mgiełką – jak działa?
Gadżety i akcesoria

Wentylator z mgiełką – jak działa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czas letnich upałów to bez wątpienia czas, gdy prawdziwe żniwo zbierają sklepy sprzedające wentylatory i ich producenci. Okazuje się jednak, że na rynku dostępne są modele, które wykraczają poza standardowe rozwiązania. Przykładem jest wentylator z mgiełką, czyli połączenie klasycznego wiatraka przynoszącego ukojenie w trakcie upałów z nawilżaczem. Czy warto kupić taki sprzęt? 

Jak działa wiatrak z mgiełką? 

Współczesne wiatraki działające jako wentylator to coraz bardziej skomplikowane urządzenia. Chodzi tu nie tylko o multifunkcyjność, której dowodem jest właśnie rozpylanie ożywczej mgiełki, ale także liczne tryby pracy czy możliwość współgrania urządzenia z dedykowaną mu aplikacją. Sprzęt, który schładza wnętrze, może za chwilę odstraszać komary lub nawilżać powietrze. Jak działa wentylator z mgiełką?

Zalety wentylatora z mgiełką

Takie urządzenie jest oczywiście bardziej skomplikowane od typowego wiatraka. Zapłacimy też za nie więcej. Należy jednak pamiętać, że przynajmniej z kilku względów taka inwestycja może się nam opłacać. Przede wszystkim jakość powietrza we wnętrzu zależy od jego wilgotności. Dodatkowo często możemy tutaj rozpylać delikatną mgiełkę zapachową, która aromatyzuje wnętrze. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie musimy kupować dodatkowych nawilżaczy. W sumie pobór mocy obu urządzeń byłby większy, niż jednego wentylatora z mgiełką. Dodatkowo sprawdza się w pomieszczeniu zarówno upalnym latem, jak i zimą. 

Sposób pracy wentylatora z mgiełką

Wentylator chłodzący pomieszczenie niezwykle delikatną mgiełką i nawilżający powietrze pracuje w specyficzny sposób. Jego integralną częścią pozostaje zbiornik na wodę, który co jakiś czas trzeba napełniać. Nie jest to jednak uciążliwe – większość tego typu urządzeń posiada zbiornik mieszczący przynajmniej 2–3 l cieczy. Przy niezwykle niskim poborze wystarcza jej zwykle na 8–10 h bez konieczności dolewania. Dobrej jakości wentylatory z nawilżaczem posiadają też obrotową głowicę, która pozwala na równomierne rozprowadzanie wody.  

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, ile trybów pracy ma dany wentylator z mgiełką. Przyzwoita ilość takich programów to przynajmniej trzy. Jednocześnie ciekawą i funkcjonalną opcją jest możliwość wcześniejszego programowania pracy. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio przygotować pomieszczenie jeszcze przed naszym wejściem do niego. Wygodne są też inne udoskonalenia np. regulowana wysokość. Na co jeszcze zwraca się uwagę przy zakupie takiego sprzętu? Istotne są jego główne parametry techniczne:

  • napięcie znamionowe,
  • moc znamionowa,
  • wymiary,
  • pojemność zbiornika na wodę,
  • zakres regulowanej wysokości,
  • przekątna wirnika,
  • ilość wytwarzanej mgiełki podawana w ml/h,
  • czasomierz,
  • poziom hałasu. 

Oczywiście w przypadku tak dobrze widocznego urządzenia bez znaczenia nie jest też design. Warto zadbać o to, żeby komponował się z wystrojem wnętrza. 

Czy warto kupić taki sprzęt? 

Oczywiście taki sprzęt będzie droższy od typowego wentylatora. Niekiedy ceny tego rodzaju urządzeń bywają nawet dwa razy wyższe, jednak w dłuższej perspektywie taka inwestycja może się okazać słuszna. Będzie to cena, jaką płaci się za komfort. 

Przeczytaj też: https://thinknews.pl/gadzety-i-akcesoria/czy-wiesz-co-potrafia-nowoczesne-zegarki/

Zdjęcie główne: murat esibatir/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota?
Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota?
Rozważasz budowę swojego pierwszego robota, ale nie jesteś pewien, skąd zacząć? Odkryj, jakie komponenty są potrzebne do stworzenia funkcjonalnego robota i jak je prawidłowo wybrać!
Ubezpieczenie OC na 3 miesiące – co warto o nim wiedzieć?
Ubezpieczenie OC na 3 miesiące – co warto o nim wiedzieć?
Jesteś właścicielem pojazdu wolnobieżnego? Być może masz możliwość wykupienia polisy ubezpieczeniowej OC na krótszy czas niż standardowy. Poznaj interesujące informacje […]
Oznaczenia procesorów Intel – na co wskazują?
Oznaczenia procesorów Intel – na co wskazują?
Jak prawidłowo odczytywać oznaczenia na procesorach Intel?
Ostatnie wpisy