Polecamy
Wybieramy najlepszą hulajnogę elektryczną do miasta
Gadżety i akcesoria

Wybieramy najlepszą hulajnogę elektryczną do miasta

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Hulajnogi elektryczne szturmem podbijają ulice polskich miast, jednak wybór odpowiedniego modelu może nie być łatwy. Sprawdzamy, który z modeli dostępnych na rynku będzie najlepszy do typowego, miejskiego użytku.

Dla kogo hulajnoga elektryczna

Nie da się ukryć, że hulajnogi elektryczne to idealny środek transportu do miasta. Są małe, lekkie i wjadą praktycznie wszędzie, a przy tym nie wymagają od nas wysiłku fizycznego. Decydując się na zakup takiego pojazdu, musimy być jednak świadomi ograniczeń takiej hulajnogi. Polskie prawo ogranicza dla przykładu prędkość, z jaką możemy się na niej poruszać, do 25 km/h, a ograniczony zasięg sprawia, że użytkowanie jej poza miastem jest praktycznie nieopłacalne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jeżeli już zdecydujemy się na zakup hulajnogi elektrycznej, przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy cechy urządzenia: prędkość, zasięg oraz wagę pojazdu. 

Większość pojazdów dostępnych w tej chwili na rynku osiąga prędkość przynajmniej 20 km/h, co można porównać do trochę szybszej jazdy rowerem. Należy pamiętać, że gdy nie poruszamy się po ścieżce rowerowej albo drodze, tylko po chodniku, to nie możemy poruszać się z prędkością większą niż 5 km/h, czyli odpowiadającej tempu spacerowicza.

Zasięg hulajnogi elektrycznej w głównej mierze zależy od baterii, która została w niej zamontowana. Najtańsze modele pozwalają przejechać na jednym ładowaniu ok. 20 km, a te z wyższej półki nawet do 70 km. Należy jednak pamiętać, że większy zasięg = większa bateria, a przez to wzrasta również waga urządzenia.

Sama waga jest uzależniona od kilku czynników, jednak najważniejszym z nich jest bateria. Przed zakupem warto zastanowić się, co jest dla nas ważniejsze — mniejsza waga pojazdu czy większy zasięg.

Kilka ciekawych modeli

Motus Scooty 10

To jedna z najciekawszych propozycji do ok. 2000 zł. Hulajnoga posiada 10-calowe koła i mocny silnik, który rozpędzi ją maksymalnie do 25 km/h w całkiem niezłym tempie. Pojazd waży prawie 18 kg, czyli niemało, ale w zamian otrzymujemy zasięg do nawet 65 km, co pozwoli na komfortowe korzystanie z hulajnogi nawet bez codziennego ładowania. Baterię do pełna naładujemy w ok. 450 minut.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Pora na propozycję od lidera na rynku elektrycznych hulajnóg, przynajmniej w Polsce. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 jest lżejszy od propozycji firmy Motus, bo waży tylko 14 kg. Niższa waga przekłada się niestety na mniejszy zasięg, bo na tym pojeździe przejedziemy tylko 45 km, z maksymalną prędkością 25 km/h. Zaletą tej hulajnogi jest to, że można ją łatwo „odblokować” i zwiększyć np. jej prędkość maksymalną.

SkateFlash SK Urban 3.0

Na koniec hulajnoga dla tych, którzy lubią szybką jazdę. Ten model pozwala bowiem na rozpędzenie się do 40 km/h. Maksymalny zasięg pojazdu to 39 km, a baterię naładujemy do pełna w sześć godzin. Jak na swoje osiągi hulajnoga jest zaskakująco lekka i waży 17 kg. Dodatkowo zamontowano w niej dwa hamulce tarczowe, co znacznie poprawia bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zdj. główne: Marat Mazitov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Apple Watch Series 8 – czego możemy się spodziewać?
Apple Watch Series 8 – czego możemy się spodziewać?
Apple Watch Series 8 – premiera już wkrótce! Jakie zmiany nastąpią?
Paszport covidowy – jak go zdobyć?
Paszport covidowy – jak go zdobyć?
Czym jest paszport covidowy oraz w jaki sposób go zdobyć? Sprawdzamy, kto może go otrzymać i w jaki sposób dokument ułatwia podróżowanie po Europie.
Inteligentny dom – co może się w nim znaleźć?
Inteligentny dom – co może się w nim znaleźć?
Tego rodzaju dom wykorzystuje zaawansowane rozwiązania informatyczne i komunikacyjne, aby zapewnić użytkownikom większy komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną.
Ostatnie wpisy