Polecamy
Pixel Buds A – czym charakteryzują się słuchawki od Google?
Gadżety i akcesoria

Pixel Buds A – czym charakteryzują się słuchawki od Google?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku pojawiły się nowe bezprzewodowe słuchawki od Google. Pixel Buds A-Series tracą kilka funkcji z Pixel Buds 2, jednak zachowują atrakcyjny wygląd i bardzo dobrą jakość dźwięku, a ich cena jest znacznie niższa.

Nowe słuchawki od Google nie do końca są ulepszeniem starej wersji. Wyglądają i brzmią praktycznie tak samo jak zeszłoroczne Pixel Buds 2. Firma, zamiast dodawać nowe funkcje, zdecydowała się na zrezygnowanie z kilku już istniejących. Skupiła się za to na cenie – 99 USD czyni serię A bardzo przystępną cenowo.

Jeśli chodzi o design, również niewiele się zmieniło. Nowe Pixel Buds A mają sympatyczny wygląd i są tak samo wygodne, jak ich poprzednik.

Pixel Buds A vs Pixel Buds 2

Wśród kilku różnic, które jednak się pojawiły względem poprzedniego modelu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wagę słuchawek. Pixel Buds 2 były już stosunkowo lekkie, ale Pixel Buds A są odrobinę lżejsze. Jak informuje Google, są o 20% lżejsze od poprzednika, jeśli porównujemy cały zestaw – słuchawki i etui ładujące.

Dostępny jest również nowy kolor. Oprócz Clearly White możemy wybrać słuchawki w kolorze Dark Olive. W wersji Clearly White słuchawki są praktycznie identyczne jak Pixel Buds 2. W kolorze Dark Olive zostały dodane błyszczące akcenty. Oprócz tego nieznacznie zmienił się też kolor etui. W przypadku wyboru koloru oliwkowego etui również posiada delikatne, błyszczące akcenty.

Kolejną rzeczą jest usunięcie z Pixel Buds A jednego czujnika. Pixel Buds 2 mają trzy czujniki wykrywania ucha. Funkcja ta sprawia, że muzyka zatrzymuje się, gdy wyciągamy jedną słuchawkę z ucha i wznawia, gdy wkładamy ją z powrotem. Google jednak było w stanie zoptymalizować technologię i brak jednego czujnika nie stanowi problemu.

Etui jest praktycznie identyczne. Ładne, kompaktowe i lekkie. Jednak ważne jest to, że Pixel Buds A nie ma bezprzewodowego ładowania, tylko ładowanie po USB-C.

Kolejną rzeczą, z jakiej zrezygnowało Google przy produkcji nowych słuchawek, jest wykrywanie konkretnych dźwięków otoczenia i informowanie o tym użytkownika. Słuchawki mocno wygłuszają otoczenie, ale niektóre dźwięki, na przykład płacz dziecka, dźwięk karetki pogotowia czy szczekanie psa były przez nie wykrywane, a użytkownik słyszał powiadomienie ostrzegawcze. W nowej wersji brakuje również funkcji regulacji głośności na słuchawkach. Można ją regulować za pomocą urządzenia, do którego są podłączone lub głosowo z Google Assistant.

Podobnie jak Pixel Buds 2, nowe słuchawki od Google wyposażone są w Bluetooth 5.0. W związku z licznymi skargami użytkowników na przerwy w nawiązywaniu połączenia ze smartfonem firma postanowiła wymienić chipset na lepszy. Problem z gubieniem połączenia został wyeliminowany.

Plusy:

  • niska cena,
  • atrakcyjny wygląd,
  • bardzo dobra jakość dźwięku w stosunku do ceny,
  • wspaniała jakość rozmów,
  • Google Assistant.

Minusy:

  • brak przycisku kontroli głośności,
  • brak ulepszeń względem poprzedniego modelu,
  • niska żywotność baterii na jednym ładowaniu.

Zdjęcie główne artykułu: Drew Angerer / Staff / Getty Images News / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik dla instalatorów, który pomoże przy zakupie akcesoriów elektrycznych, niezależnie od realizowanego projektu
Poradnik dla instalatorów, który pomoże przy zakupie akcesoriów elektrycznych, niezależnie od realizowanego projektu
Podpowiadamy, jak wyselekcjonować najodpowiedniejsze komponenty elektrotechniczne do twojego zlecenia. Dowiedz się, które kryteria zastosować, by sprawnie dobierać elementy instalacji elektrycznej.
Jakie są kluczowe różnice między sieciami LAN i WAN?
Jakie są kluczowe różnice między sieciami LAN i WAN?
Porównaj rozległe sieci WAN z lokalnymi LAN - jak się różnią? Poznaj podstawowe cechy i zastosowania tych sieci komputerowych.
Wentylator z mgiełką – jak działa?
Wentylator z mgiełką – jak działa?
Jak działa wentylator z mgiełką i jakie ma zalety? Podpowiadamy.
Ostatnie wpisy