Polecamy
Xiaomi Yunmai Smart Scale S – czym jest inteligentna waga?
RTV i AGD

Xiaomi Yunmai Smart Scale S – czym jest inteligentna waga?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Smart Scale S to urządzenie od Yunmai, czyli marki należącej do Xiaomi. Jest to waga, dzięki której można precyzyjnie monitorować różnorodne parametry dotyczące stanu zdrowia użytkownika

Czym są inteligentne wagi?

Inteligentne wagi to urządzenia, które umożliwiają szczegółowy pomiar parametrów organizmu i składu ciała. Dane, które zbierają, są zapisywane i analizowane poprzez skomunikowaną z wagą aplikacją mobilną. Inteligentne wagi to inaczej wagi analityczne, które dostarczają wiele szczegółowych informacji – nie tylko na temat masy ciała, lecz także masy mięśniowej, wskaźnika BMI (Body Mass Index), czy poziomu wody w organizmie.

Dzięki inteligentnym wagom można nie tylko dokładnie kontrolować swoją wagę, co jest szczególnie korzystne dla osób, które chcą zrzucić bądź przybrać kilka kilogramów. Urządzenia te pozwalają zadbać o własne zdrowie, a co za tym idzie, uniknąć poważnych chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca czy nawet depresja.

Czym wyróżnia się model Xiaomi Yunmai Smart Scale S?

Xiaomi Yunmai Smart Scale S to inteligentna waga, która może zmierzyć aż 17 parametrów ludzkiego ciała. Wśród nich wymienić można:

  • BMI,
  • masę ciała bez tłuszczu,
  • masę mięśniową,
  • zawartość białka w organizmie,
  • wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej i masę tłuszczu,
  • poziom otyłości,
  • wiek organizmu z dokładnością do 1. roku życia.

Model Smart Scale S wyposażono w cztery czujniki nacisku oraz cztery czujniki biologiczne, dzięki czemu pomiary pozyskiwane są w sposób niezwykle szczegółowy. Waga wyczuwa zmianę masy o tak niewiele, jak 50 g.

Urządzenie wykonano ze szkła hartowanego o zaokrąglonych bokach, a dzięki jego ruchomym nóżkom może zbierać wyniki nawet na nierównym podłożu. Wyświetlacz LCD, który jest częścią wagi, jest widoczny jedynie podczas wykonywania pomiarów. Co ciekawe, do zasilania urządzenia nie używa się baterii, lecz wbudowanego akumulatora, który zdaniem producenta ładuje się jedynie dwa razy do roku za pomocą złącza USB.

Czy Smart Scale S to urządzenie, na które warto zwrócić uwagę?

O inteligentnej wadze od Xiaomi z pewnością można powiedzieć wiele dobrego. Model ten niesie za sobą bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz funkcji, w które waga jest wyposażona. Poza tym wiele wag inteligentnych, które oferuje rynek, jest kompatybilnych tylko z jedną aplikacją mobilną. Smart Scale S działa natomiast z wieloma aplikacjami zdrowotnymi od znanych producentów, takimi jak: Samsung Health, Apple Zdrowie czy Google Fit. Xiaomi przygotowało także dedykowaną aplikację Yunmai.

Jeśli chcesz zadbać o własne zdrowie bądź aktywnie uprawiasz sport, inteligentna waga to urządzenie, w które z pewnością warto zainwestować. Xiaomi Yunmai Smart Scale S to stosunkowo uniwersalny i prosty w obsłudze model wagi inteligentnej. Związana z urządzeniem aplikacja, czyli Yunmai, gromadzi dane i tworzy wykresy, które pozwalają na łatwe śledzenie własnych postępów. Informacje, które zbiera waga, mogą być gromadzone dla aż 16 użytkowników, w związku z czym może być to dobry wybór dla rodzin.

Smart Scale S – uniwersalny model dla każdego?

Decydując się na zakup inteligentnej wagi, warto rozważyć, czy jest dopasowana do naszych potrzeb, sprawdzając parametry, które bada. Xiaomi Yunmai Smart Scale S to wszechstronny model, który może wpisać się w gusta wielu użytkowników. Dodatkowo oferuje stylowy design i szeroką paletę kolorów, które ławo dopasować do wystroju wnętrza łazienki.

Zdj. główne: He Junhui/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Siła prezentu od firmy: skuteczna forma promocji i budowania relacji
Siła prezentu od firmy: skuteczna forma promocji i budowania relacji
Prezenty od firmy - nie tylko gest uprzejmości, ale także skuteczna strategia budowania relacji i wzmacniania wizerunku marki.
Nagrody Apple Design Awards przyznane!
Nagrody Apple Design Awards przyznane!
Apple Design Award rozdane! Jakie aplikacje zostały nagrodzone przez producenta z Cupertino?
Z jakich rozwiązań warto korzystać w przemyśle?
Z jakich rozwiązań warto korzystać w przemyśle?
Poznaj kilka nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym Twoje przedsiębiorstwo przemysłowe będzie stale się rozwijać.
Ostatnie wpisy